موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/14726 :کد

0

رومانی آماده خرید قطعات خودرو از اصفهان است

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -رومانی آماده خرید قطعات خودرو از اصفهان است

رئیس موسسه مطالعات سیاسی و اقتصادی خاورمیانه در رومانی از آمادگی همکاری رومانی در بخش خودرو به ویژه خرید قطعات از استان اصفهان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان‌، فالیوس‌کابا ماریا در دیدار با قاسم‌علی جباری، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان‌، هدف از سفر به اصفهان را بررسی فرصت‌های این استان برشمرد و اظهار داشت: آشنایی با زمینه‌های همکاری و ظرفیت‌های مشترک 2 کشور می‌تواند حجم مبادلات اقتصادی را افزایش دهد‌.

وی از آمادگی همکاری رومانی در بخش خودرو به ویژه خرید قطعات از استان اصفهان خبر داد و افزود: رومانی دروازه ورود به اروپا بوده و استان اصفهان می‌تواند از این کشور برای واردات به اروپا بهره گیرد.

رئیس موسسه مطالعات سیاسی و اقتصادی رومانی همکاری در بخش‌های گردشگری به ویژه هتلینگ را از دیگر زمینه‌های قابل سرمایه‌گذاری رومانی در استان اصفهان برشمرد و بیان کرد: رومانی در زمینه گردشگری دارای تجارب ارزنده‌ایی بوده که می‌تواند در اختیار فعالان گردشگری استان اصفهان قرار دهد.

وی تنها چالش پیش‌روی همکاری‌های اقتصادی رومانی با ایران را مسائل بانکی دانست و تصریح کرد: امید‌وار هستیم با برداشتن تحریم‌های اقتصادی این مساله به خودی خود برطرف شود.

قاسم‌علی جباری، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار با معرفی ظرفیت و توانمندی‌های استان اصفهان گفت: اصفهان در بخش نساجی‌، قطعات خودرو، صنایع فلزی‌، فولادسازی دارای توانمندی بوده و می‌تواند زمینه همکاری با فعالان اقتصادی رومانی را فراهم سازد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :