موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14732 :کد

0

بحران مهاجرت نتیجه شکست سیاست خارجی اوباما در خاورمیانه است

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -بحران مهاجرت نتیجه شکست سیاست خارجی اوباما در خاورمیانه است

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی مهاجرت پناهجویان به اروپا را ناشی از شکست سیاست خارجی اوباما در خاورمیانه دانست.

به گزارش تحلیل ایران، تا کنون رژیم صهیونیستی به مهاجرت پناهجویان به اروپا واکنشی رسمی نشان نداده است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم به این مسئله افتخار می‌کند که تا کنون اجازه دسترسی پناهجویان به سرزمین‌های اشغالی از طریق مصر را نداده است. وی در همین ارتباط در 6 سپتامبر و در مراسمی به مناسبت آغاز نصب یک حصار جدید در مرز شرقی سرزمین‌های اشغالی و اردن گفت: این یک موفقیت است که هیچ کشور غربی تا کنون به دستاوردی که اسرائیل به آن دست یافته نائل نشده‌اند و من مصمم به انجام این ماموریت در نقاط دیگر مرزی اسرائیل هستم.

منابع  بلندپایه سیاسی رژیم صهیونیستی موج مهاجرت پناهجویان به اروپا را دلیل دیگری بر شکست سیاست باراک اوباما در خاورمیانه تلقی می‌کنند. یک مقام بلندپایه که نخواست نامش فاش شود دراین باره گفت: اگر اوباما بشاراسد را بمباران می‌کرد، جلوی تمام این مسائل گرفته می‌شد.

این مقام اسرائیلی به وضعیت دو سال گذشته و اقدام اسد در بمباران شیمیایی و عبور از خط قرمز اشاره کرد که در ادامه اوباما به جای صدور دستور حمله تصمیم به خلع سلاح سوریه گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان از سیل مهاجرت پناهجویان جلوگیری کرد گفت: در حمله همزمان علیه بشار اسد و داعش استفاده از نیروی زمینی غیرقابل اجتناب است.


منبع:تسنیم

                               

مهاجرت     خاورمیانه     اوباما            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :