موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147488 :کد

اروپا

زلزله سیاسی در اتریش؛ انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود

  یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۱۱۲   
 تحلیل ایران -زلزله سیاسی در اتریش؛ انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود

در پی انتشار ویدئوی رسوایی رئیس حزب افراطی آزادی اتریش صدر اعظم این کشور در کنفرانسی مطبوعاتی که برگزار شد پایان کار ائتلاف با این حزب را اعلام کرده و خواستار برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات مجدد شد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، "سباستین کورس"، صدر اعظم اتریش بعد از انتشار ویدئوی رسوایی "هانس کریستین اشتراخه" شریک خود در دولت ائتلافی و رئیس حزب افراطی آزادی اتریش در یک کنفرانس مطبوعاتی پایان کار با این حزب را اعلام کرده و خواستار برگزاری سریع انتخابات مجدد شد.

به این ترتیب اتریش در آستانه انتخابات پارلمانی اروپا گرفتار یک زلزله سیاسی و بحران دولتی شده است. "هانس کریستین اشتراخه" ، معاون صدر اعظم اتریش هم بعد از انتشار این ویدئوی رسوایی کناره گیری خود را اعلام کرد. سباستین کورس هم پیشنهاد وی را پذیرفته و به ائتلاف با این حزب افراطی پایان داد و اعلام کرد که به زودی انتخابات مجدد برگزار می شود.

روز شنبه برخی رسانه های آلمانی از ویدئویی گزارش دادند که در آن "هانس کریستین اشتراخه"، معاون صدر اعظم اتریش و رهبر حزب راست افراطی آزادی در این کشور به یک نفر وعده داد است که در قبال کمک به پیروزی حزب او در انتخابات، قراردادهای کلان دولتی به وی اعطا کند.

در این ویدئو مذاکره اشتراخه با زنی که خود را متعلق به یک خانواده ثروتمند روس جا زده ضبط شده است. در این ملاقات سری که در سال 2017 و چند ماه پیش از انتخابات پارلمانی اتریش در جزیره ابیزا صورت گرفته "یوهان گودنوس"، رئیس فراکسیون حزب آزادی در پارلمان نیز حضور داشته است.

به گزارش رسانه های آلمانی در دیدار اشتراخه با این زن روس تبار این زن به او گفته است که می خواهد 250 میلیون یورو در اتریش سرمایه گذاری کند و بارها تاکید کرده که این پول می تواند سیاه باشد.

اشتراخه هم با بی توجهی به غیر قانونی بودن این پول از طرف مقابلش تقاضای کمک مالی کرده و گفته است: کسانی هستند که بین 500 هزار تا یک میلیون و 500 هزار یورو از راه غیر قانونی به حزب آزادی کمک می کنند به این صورت که این پول را به حساب یک انجمن غیر انتفاعی می ریزند.

وی همچنین از این زن روس خواسته است که یک روزنامه اتریشی را بخرد و در آن برای حزب آزادی طوری تبلیغ کند که این حزب بتواند پیروز انتخابات شود. وی در مقابل به این زن وعده داده است که می تواند در اتریش سرمایه گذاری کلان دولتی کند.

انتشار این ویدئوی رسوایی در آستانه انتخابات پارلمانی اروپا جو بدی را علیه احزاب و جنبش های راست افراطی در اروپا ایجاد کرده است.

                               

بین الملل     اروپا     زلزله     اتریش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :