موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت و تجارت

a/147614 :کد

اقتصاد

تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی فساد و هزینه دارد

  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۱۱۵   
 تحلیل ایران -تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی فساد و هزینه دارد

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی فساد و هزینه به همراه خواهد داشت.

به گزارش تحلیل ایران ، محمد رضا منصوری عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت: با ادغام بخش بازرگانی و بخش تولید تحت عنوان وزارت صنعت معدن و بازرگانی نگاه کنترلی دو بخش بر همدیگر وجود آمد ولی با استقلال بخش بازرگانی دیگر هیچ کنترلی بر این بخش نخواهد بود و فساد، هزینه، ناامیدی و هدر رفت زمان رواج خواهد یافت.

وی متذکر شد: دولت با اجرایی شدن تفکیک دو وزارتخانه متحمل هزینه های بسیار بر بدنه خود خواهد شد و کمتر از 6 ماه از تصمیم خود پشیمان می شود.

منصوری افزود: با تفکیک وزارت خانه بازرگانی ساختمان های بسیاری در سراسر کشور به صورت استیجاری نیاز خواهد شد و به منظور انتصاب مدیران کل و مدیران اداره جات اختلاف جدی بین مسئولان پیش خواهد آمد.

وی ادامه داد : در بدنه دولت 7 میلیون کارمند مشغول بکار می باشند که در حال حاضر دولت در پرداخت حقوق آنها با مشکل روبروست و تحمیل کارمندان جدید، تشکیلات، مدیران و ساختمان های جدید، بودجه را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد.

وی یکی از معایب تفکیک دو وزارتخانه را ایجاد مشکلات جدی برای بخش صنعت دانست و افزود: از آنجایی که وزارت بازرگانی نگاه متفاوت به تولید دارد صنعتگران ما دچار چالش جدی در بخش تولید خواهند شد.

منصوری انتصاب مدیرکل را در بخش بازرگانی از مناسب ترین راهکارها جهت کنترل بخش بازرگانی دانست و گفت: رئیس‌جمهور با انتصاب یک مدیر کل امین می‌تواند مشکلات بخش بازرگانی را حل نماید و از تحمیل هزینه‌های هنگفت برای راه اندازی یک وزارتخانه جدید جلوگیری به عمل آورد.

                               

اقتصاد     صنعت     تجارت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :