موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست حفاظت محیط زیست

a/147624 :کد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان :

تأمین آب طرح‌های مقابله با ریزگرد از محل آب شرب شهرهای خوزستان

  یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -تأمین آب طرح‌های مقابله با ریزگرد از محل آب شرب شهرهای خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: محل فعلی تأمین آب طرح‌های مقابله با ریزگرد، تأمین آب شرب پایین‌دست را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، کیامرث حاجی‌زاده در جلسه کارگروه استانی مقابله با ریزگردها که در استانداری خوزستان برگزار شد، با تاکید بر لزوم تسریع در ترمیم کانال اصلی آبرسانی به کانون‌های ریزگرد، گفت: با توجه به شکسته شدن کانال اصلی آبرسانی به کانون‌ها، محل فعلی تأمین آب طرح‌های مقابله با ریزگرد، کانال آبرسانی «کوت امیر» است که منبع آب شرب شهرهای جنوب شرق است.

وی افزود: بنابراین در صورت ادامه این شرایط، شهرهای پایین‌دست از جمله هندیجان با مشکل تأمین آب شرب روبه‌رو می‌شوند، همان‌گونه که در تابستان گذشته مجبور شدیم در قبال تأمین آب کانون‌های ریزگرد، آب این شهرستان را از طریق تانکر و بطری تأمین کنیم.

حاجی‌زاده با اشاره به عدم تحقق تعهدات شهرداری اهواز در این زمینه، تصریح کرد: هواشناسی خوزستان نیز که اعتبار خرید دستگاه‌های مورد نیاز برای پیش‌بینی را دریافت کرده بود اما به دلیل چند برابر شدن قیمت این دستگاه‌ها امکان خریداری آنها را ندارد، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود اعتبار شهرداری و هواشناسی بازپس‌گیری و به پروژه‌های دیگر و یا تسویه حساب با بدهکاران اختصاص پیدا کند.

                               

خوزستان     ریزگرد                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :