موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/147658 :کد

شریف:

فلسطینیان از مبارزه با سنگ به مبارزه با موشک رسیده‌اند

  ﺳﻪشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -فلسطینیان از مبارزه با سنگ به مبارزه با موشک رسیده‌اند

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: روز قدس روز ابلاغ هشدار امت اسلامی به عربستان و امارات درباره برگزاری کنفرانس موهوم بحرین است.

به گزارش تحلیل ایران، در آستانه فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، رمضان شریف رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری به تشریح اقدامات و برنامه های روز جهانی قدس و اعلام مسیرهای راهپیمایی در تهران  پرداخت.

وی از روز جهانی قدس به عنوان میراث راهبردی و یادگار ارزشمند و تاریخی حضرت امام (ره) در ظرفیت‌سازی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف یاد کرد و گفت: طی چهل سال گذشته روز قدس به آوردگاه اعلام برائت از رژیم غاصب صهیونیستی و اعلام موضع امت اسلامی ضد اشغالگری تبدیل شده است.

شریف گفت: امامین انقلاب اسلامی و ملت ایران با همراهی آحاد ملل و جوامع مسلمان و حق طلب جهان، روز قدس را عامل فراموش ناپذیری مسئله فلسطین و بازخوانی پرونده سیاه اسرائیل و حامیان اشغالگری و کودک کشی صهیونیست ها قرار داده‌اند و به فضل الهی با وحدت و اتحاد فراگیر  جوامع اسلامی تمامی توطئه ها و تهدید ها و حرکت های فریبنده و مزدورانه برای انحراف در آرمان فلسطین نتیجه‌ای جز شکست و انزوای عاملان آن نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مقاومت و انتفاضه فلسطین امروز در جای‌جای سرزمین‌های اشغالی ریشه دوانیده و موجب هراس رژیم صهیونیستی و مثلث شوم آمریکا، آل سعود و امارات به عنوان حامیان اصلی صهیونیست ها شده است، اظهار کرد: به فضل الهی امروز عمق آگاهی نسبت به مسئله فلسطین فراتر از منطقه ، یک ظرفیت بین‌المللی و جهانی برای پیگیری مطالبات فلسطینی ها ایجاد کرده است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: به رغم تلاش های گسترده و سناریوهای زنجیره ای و مستمر استکبار جهانی و  صهیونیسم بین‌الملل در انحراف افکار عمومی مردم جهان از جنایات صهیونیست ها، فلسطین همچنان مسئله محوری جهان اسلام و کانون توجه ملل و جوامع جهانی است.

وی تاکید کرد: روز قدس روز ابلاغ هشدار امت اسلامی به برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان و امارات نسبت به برگزاری کنفرانس موهوم موسوم به «صلح به خاطر شکوفایی اقتصادی» در بحرین است که با بازی کردن در زمین آمریکا، رژیم صهیونیستی، آرمان قدس و ملت فلسطین را پایمال نکنند.

شریف خاطرنشان کرد:  طرح معامله قرن که با برخی اقدامات دولت ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب، مخالفت با بازگشت آوارگان فلسطینی و سخن گفتن از ایجاد وطن جایگزین در اردن و صحرای سینا عملیاتی و رونمایی شده است و تنها با هدف نابودی فلسطین است.

وی اظهار کرد: موضع واحد و یکپارچه فلسطینی‌ها در مخالفت با طرح معامله قرن در میان زد و بند لابی صهیونیستی-سعودی شکست این طرح را از هم اکنون رقم زده است و قرائن نیز حکایت از شعله ور شدن انتفاضه در کرانه باختری نیز دارد و این موضوع به شدت باعث نگرانی صهیونیست‌ها و حامیان طرح معامله قرن شده است.

شریف در ادامه با هشدار به دولت آمریکا و خائنان منطقه‌ای به آرمان قدس و فلسطین گفت: طرح معامله قرن و هر اقدام دیگری که تأمین کننده خواسته های مشروع و به حق ملت فلسطین به ویژه بازگشت آوارگان و برگزاری انتخابات آزاد برای تعیین حق سرنوشت نباشد ، هرگز قادر نخواهد بود این مسئله بزرگ جهان اسلام را حل کند.

وی افزود: تصمیم گیری درباره فلسطین بدون رجوع به فلسطینی‌ها، در آینده نزدیک به انتفاضه جدید و گسترده ای در سرزمین های فلسطینی منجر می شود و شاهد خواهیم بود که کرانه باختری نیز راه مقاومت را پیش خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس برگزاری نشست بحرین را گامی مقدماتی و به منظور ارزیابی شرایط برای طرح معامله قرن خواند و گفت: در صورتی که این اقدام با محکومیت و مخالفت  گسترده امت اسلامی و آزادی خواهان و حق طلبان جهان مواجه شود، فرو خواهد ریخت و به فرصتی برای تعمیق اراده فلسطینی و اسلامی برای سرعت بخشیدن به زوال قطعی غاصبان قدس شریف تبدیل خواهد شد.

وی عنوان داشت: امت اسلامی در روز قدس نشان خواهد داد که آرمان فلسطین و قدس شریف همچنان زنده و جاری است و طرح معامله قرن که هدفی جز حذف کامل فلسطین از جغرافیای اسلام و منطقه دنبال نمی‌کند، دستاوردی جز شکست و خفت و خواری بیشتر برای طراحان و حامیان آن به دنبال نخواهد داشت.

شریف همچنین گفت: سیاست فلسطین ستیزی دولت ترامپ نه تنها خشم گروه های مقاومت بلکه مسئولان ارشد دولت خودگردان را نیز که همواره در مذاکرات سازش حضور داشته اند را نیز برانگیخته است و با برائت از حضور در نشست بحرین  نشان داده‌اند که برابر این معامله ننگ آور خواهند ایستاد.

وی تاکید کرد: کنفرانس به ظاهر اقتصادی بحرین نه تنها تشویق سرمایه گذاران خارجی برای انتقال سرمایه و فناوری به سرزمین‌های فلسطین را در پی ندارد ، بلکه به سد محکم و دیوار بلند مقاومت فلسطین مقابل معامله قرن آمریکایی اسرائیلی برخورد خواهد کرد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: ملت آمریکا باید حاکمان بی خرد کاخ سفید را از گام نهادن در مسیرهای خطرناکی که به نابودی حقوق ملت فلسطین و به خطر افتادن منافع ایالات متحده منجر می‌شود، بر حذر دارند.

وی اجرای طرح معامله قرن و انضمام کامل قدس شریف و شهرک‌های موجود کرانه باختری به رژیم صهیونیستی را برابر با نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی دانست و گفت: این طرح از هم اکنون مرده و به سیاهه طرح های به اصطلاح صلح فلسطین گذشته خواهد پیوست.

شریف روز قدس سال ۹۸ را روز رویارویی با طرح آمریکایی «معامله قرن» خواند و تاکید کرد: به فضل الهی حضور پرشور، انقلابی و با شکوه امت اسلامی به ویژه آحاد و اقشار مختلف ملت قهرمان ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس ،مرگ زودهنگام این طرح شیطانی و ضد فلسطینی را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور بی تجربه و خبیث آمریکا با این طرح شیطانی قادر به نابودی آرمان فلسطین و مبارزه هفتاد ساله مردمان مظلوم و مقاوم این سرزمین نخواهد بود تصریح کرد:یقینا شعله های خشم ملت‌های مسلمان و حامی آرمان قدس خائنان به آرمان قدس و فلسطین مظلوم را خواهد سوزاند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف  راهبرد خدشه ناپذیر امت اسلامی و ملت‌های حق‌طلب و ظلم ستیز عالم بوده و اجازه نخواهد داد توطئه های غربی، عبری و عربی تکمیل پازل طرح کذایی معامله قرن را میسر سازد.

وی ادامه داد: وعده های صلح اقتصادی هرگز جایگزین اراده فلسطینی‌ها برای اخراج اشغالگران از سرزمین مقدس فلسطین و بازگشت فلسطینی‌های آواره برای برگزاری انتخابات آزاد و تعیین حق سرنوشت خود نخواهد شد و آمریکا و ترامپ و ارتجاع عرب منزوی و شکست خورده محض این طرح منفور خواهند شد.

شریف گفت: ارائه طرح ها و ایده های شیطانی به مانند طرح معامله قرن، عزم فلسطینی‌ها برای مقاومت و مقابله با توطئه‌های دشمنان قدس شریف را مستحکم تر و انگیزه مردم جهان در حمایت از فلسطین مظلوم را مضاعف ساخته است.

وی اضافه کرد: امروز فتنه داعش و پروژه تروریسم تکفیری که امنیت سازی برای اسرائیل غاصب را نیز دنبال می‌کرد ،شکست خورده و کشتی آمال و آرزوهای مثلث شیطانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود به گل نشسته است و در معادله‌ای معکوس زوال رژیم صهیونیستی را سرعت بخشیده است.

شریف گفت: اینکه مقاومت و انتفاضه فلسطین به برکت روز جهانی قدس و ابتکار تاریخی حضرت امام (ره) و اراده مقدس مردمان این کشور در مقابله با غاصبان سرزمین فلسطین از سنگ به موشک رسیده است.

وی بیان داشت: در واقع انقلاب سنگ ضد رژیم صهیونیستی به غرش موشک‌ها ی ویرانگر بر سر صهیونیست های غاصب کودک کش رسیده است و به زودی بساط اسرائیل جنایتکار را در هم خواهد پیچید.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: گفتمان سازش و طرح‌های مغایر با استیفای حقوق حقه ملت فلسطین فرجامی جز شکست ندارد و گفتمان مقاومت با شتاب و اقتدار روز افزون تا برچیدن بساط اشغالگران و آزادی سرزمین مقدس به پیش می رود.

وی اظهار داشت: در صحنه رویارویی رژیم صهیونیستی با ملت فلسطین با وجود استفاده آن ها از ظرفیتهای منطقه ای و بین المللی اما در صحنه عمل مردم فلسطین پیروز بودند.

شریف گفت: با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن آرمان فلسطین از دستاورد های روز قدس است خاطرنشان کرد: مردم فلسطین از مبارزه با سنگ به مبارزه با موشک رسیده اند که این موضوع از دستاوردهای روز قدس است.

وی افزود: شعار محوری روز جهانی قدس سال ۱۳۹۸ «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین» اعلام کرد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: به یاری خداوند، روز جمعه بار دیگر شاهد شکست جبهه آمریکایی-صهیونیستی-سعودی برابر عزم و اراده امت اسلامی در حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف خواهیم بود و عزم ملت فلسطین برای بازگشت به سرزمین های اشغالی و مادری خود را در مقیاس جهانی خواهیم دید.

                               

فلسطین     صهیونیست                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :