موضوعات ‌مرتبط: ورزشی تکواندو

a/147728 :کد

ورزش

رجلی: نسل سابق تکواندو منتطر زمین خوردن نسل فعلی نیست

  یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -رجلی: نسل سابق تکواندو منتطر زمین خوردن نسل فعلی نیست

کوروش رجلی، ملی‌پوش سابق تکواندو ایران گفت: متأسفانه تفکراتی ایجاد شده است که قهرمانان سابق نشسته‌اند تا تیم ملی و نسل فعلی زمین بخورد، اما اصلاً این‌طور نیست.

کوروش رجلی  درباره عملکرد تیم ملی تکواندو در بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: در ابتدا باید عنوان کنم خود را با وجود اتفاقات مسابقات جهانی جای اعضای تیم ملی تکواندو می‌گذارم. مشکل عدم صدور روادید می‌توانست برای من نیز در زمان حضور در تیم ملی رخ دهد. به شخصه اصلاً انتظار چنین برخوردی را در مسابقات مهمی همچون قهرمانی جهان نداشتم.

وی تصریح کرد: درباره این مشکل نیز نه می‌توان آن را عمدی عنوان کرد و نه می‌توان گفت غیرعمدی بوده است. من اصلاً اطلاعاتی در مورد پروسه دریافت روادید ندارم و نمی‌توان در خصوص چرایی این مشکلات صحبت کنم. اگر این اتفاق قبل از مسابقاتی غیر از قهرمانی جهان می‌افتاد تا حدودی قابل هضم بود، اما اینکه این مشکل قبل از حضور در این مسابقات افتاد که امتیاز آن برای کسب سهمیه المپیک  بسیار مهم بود؛ شرایط را سخت‌تر کرد.

دارنده مدال برنز قهرمانی جهان در سال 2011 عنوان کرد: بچه‌ها با وجود این مشکلات نیز تمام تلاش خود را انجام دادند و حداقل شش ماه به صورت متمرکز در اردوها و تمرینات حضور داشتند. در این یک سال که تیم در اختیار فریبرز عسکری بود، او تمام تلاش خود را انجام داد. قطعاً هیچ مدیری نیز در بخش مدیریتی دوست ندارد چنین اتفاقی برای مجموعه تحت مدیریتش بیفتد. نه تنها ما که سالیان سال در تیم ملی حضور داشتیم و مدال‌های مختلفی را کسب کردیم، بلکه تمام کسانی که حتی در زیرزمین‌های باشگاه‌ها مشغول تمرین تکواندو هستند، چشم‌شان به مدال‌های قهرمانی جهان بود که متأسفانه این اتفاقات افتاد و عمدی نیز در آن نبود.

رجلی در پاسخ به این پرسش که چقدر عدم صدور روادید در عملکرد بازیکنان تیم ملی تأثیرگذار بود، گفت: قطعاً این موضوع تأثیر زیادی در عملکرد بچه‌ها داشت. همان‌طور که گفتم اگر این موضوع پیش از یک تورنمنت معمولی افتاده بود، تا حدودی می‌شد از آن گذشت، اما اینکه قبل از المپیک و در مهمترین رویداد تکواندو جهان افتاد، تأثیر زیادی روی عملکرد بچه‌ها داشت. بچه‌های ما صد درصد روی امتیازات این مسابقات برای کسب سهمیه حساب باز کرده بودند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر تمام افراد عادی برای اینکه اسم خود را در تاریخ ثبت کنند دست به هر اقدامی می‌زنند و طبیعتاً در این شرایط، بچه‌های ما با وجود تمام زحمات و تلاش‌های خود  به دنبال تاریخ‌سازی بودند. حتی کسب مدال برنز در مسابقات قهرمانی جهان باعث خواهد شد تا برای همیشه نام بازیکنان در تاریخ ثبت شود و این موضوع برای بازیکنان ما مهم بود. هر کدام از بازیکنان ما می‌توانستند در این مسابقات روی سکو بروند و شانس خود را برای کسب سهمیه افزایش بدهند که متأسفانه چند روز قبل از مسابقات متوجه شدند در صدور روادید مشکلاتی وجود دارد.

قهرمان تکواندو آسیا خاطر نشان کرد: برخی از بچه‌هایی که موفق به صدور روادید نیز شدند در آخرین لحظات اعزام شدند و این موضوع باعث شده بود تا شرایط آنها با سایر بازیکنان برابر نباشد. تمام این شرایط می‌تواند باعث شود تا یک بازیکنان از لحاظ روحی و روانی در شرایط صد درصد خود نباشد. فریبرز عسکری آدم بی‌تجربه‌ای نیست و سابقه حضور در المپیک را دارد و سالیان سال برای تکواندو ایران مدال کسب کرده است، اما واقعاً شرایط برای ما طبیعی بود.

رجلی ادامه داد: واقعاً دور از انصاف است که بخواهیم بگویم اتفاقات روی داده برای تیم ملی از لحاظ مدیریتی عمدی بوده است. به‌عنوان یک ملی‌پوش سابق و مربی باید خود را جای بچه‌های تیم ملی و کادرفنی بگذارم و اعتقاد دارم دور از انصاف است که بخواهیم بدون آگاهی قضاوت کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی باید صورت بگیرد تا ملی‌پوشان ما از لحاظ روحی و روانی برای کسب سهمیه سهمیه المپیک آماده شوند، گفت: ابتدا باید بگویم اتفاقات مسابقات جهانی باعث شد حتی مدال نقره و برنز ارشمند سروش احمدی و آرمین هادی‌پور تحت تأثیر قرار بگیرد. در حال حاضر داشته‌های تکواندو ما همین بچه‌ها هستند و باید در حد توان از این نفر حمایت کنیم. 

ملی‌پوش سابق تیم ملی تکواندو تأکید کرد: مطمئناً تمام بچه‌های سابق تیم ملی و تمام کسانی که برای این رشته زحمت کشیدند از موفقیت تیم ملی و بچه‌های فعلی خوشحال می‌شوند. امثال هادی ساعی، یوسف کرمی و محمد باقری معتمد شناسنامه تکواندو ایران هستند و از طرفی دیگر در بحث مدیریتی نیز زحمات زیادی برای این بچه‌ها در گذشته کشیده شده است. در حال حاضر همه باید دست به دست هم بدهیم تا تیم ملی تکواندو به شرایط گذشته خود بازگردد تا دوباره چنین اتفاقاتی دامن‌گیر ما نشود. بچه‌های فعلی ما توانمند هستند و باید بهترین استفاده را از آنها داشته باشیم. 

رجلی افزود: به‌عنوان کسی که باشگاه‌دار هستم و در تکواندو مربیگری می‌کنم، با قاطعیت اعلام می‌کنم که آرزوی تمام قهرمانان سابق، مربیان و کسانی که در تکواندو حضور دارند موفقیت بچه‌های تیم ملی است. نباید بچه‌های ما اصلاً این ذهنیت را داشته باشند که قهرمانان سابق نمی‌خواهند آنها موفق شوند. منِ کورش رجلی و امثال هادی ساعی، یوسف کرمی، مهدی بی‌باک و محمد باقری معتمد از خدای‌مان است تا در خیابان پز افتخارات اعضای تیم ملی را بدهیم. متأسفانه این تفکر ایجاد شده است که قهرمانان سابق نشسته‌اند تا تیم ملی زمین بخورد، اما اصلاً این‌طور نیست و تمام ایران و اعضای سابق تیم ملی دعا می‌کنند تا تیم ملی موفق شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم بچه‌های تیم ملی از این انرژی مثبت برای موفقیت استفاده کنند. کادرفنی تیم ملی در حال حاضر تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم ملی انجام می‌دهد و در بحث مدیریتی نیز اگر کلاه خود را قاضی کنم شرایط همه‌گونه برای تیم ملی مهیاست. اگر بخواهم شرایط فعلی را با گذشته مقایسه کنم که مدال‌های خوب و خوشرنگی در مسابقات جهانی و المپیک کسب می‌کردیم، در حال حاضر شرایط بهتر است و فقط باید بچه‌های ما خودشان بخواهند. البته شیطنت‌های نیز در حال انجام است، اما نباید فراموش کنیم کسی که می‌خواهد قهرمان جهان شود باید پی همه چیز را به تنش بمالد و با شرایط موجود خود را وفق بدهد.

دارنده مدال برنز جهان در خصوص امکان  آشتی ملی در تکواندو گفت: اگر قرار بود هادی ساعی، یوسف کرمی و تمام بچه‌های نسل قدیم که هر کدام از آنها یک وزنه برای تکواندو هستند با شخص پولادگر مشکل داشته باشند، مطمئناً در دوران مسابقات خود با او به مشکل می‌خورند. به نظر من یکسری از آدم‌ها نمی‌خواهند این آشتی ملی برقرار شود. من از 15، 16 سالگی در سیستم بودم و با تمام این بچه‌ها و پولادگر کار کردم و فکر نمی‌کنم اختلاف شخصی بین این نفرات وجود داشته باشد که قابل حل نباشد، اما یکسری افراد نمی‌گذارند این اتفاق بیفتد و دلیل آن برای همه روشن است.

رجلی ادامه داد: قطعاً اگر هادی ساعی، یوسف کرمی، غلامحسین ذوالقدر، بیژن مقانلو و مهدی بی‌باک وجود داشته باشند یکسری از افراد نباید باشند. دیگر از این رُک‌تر نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم. به خاطر همین موضوع است که یکسری از افراد با پافشاری به دنبال عدم حضور قهرمانان سابق هستند و رئیس فدراسیون نیز تمام تلاشش از بین بردن حاشیه‌ها برای فدراسیون و تیم ملی است. امیدوارم هرچه زودتر مشکلات حل شود و فکر نمی‌کنم هادی ساعی و بچه‌هایی که بیرون هستند ضرری برای تکواندو ما داشته باشند و قطعاً حضور این نفرات باعث منفعت تکواندو خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید ببینیم حضور این قهرمانان سابق برای چه کسانی ضرر دارد که دوست ندارند آنها در سیستم فدراسیون حضور داشته باشند. فکر می‌کنم این وسط شیطنت‌هایی صورت می‌گیرد که برخی دوست ندارند قهرمانان سابق در تکواندو حضور داشته باشند.

                               

ورزشی     رزمی     تکواندو            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :