موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147752 :کد

در امارات

افشای سکوت امارات درباره انفجار یک میدان نفتی قبل از «حادثه فجیره»

  دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -افشای سکوت امارات درباره انفجار یک میدان نفتی قبل از «حادثه فجیره»

یک پایگاه خبری آمریکایی به نقل از یکی از مقامات امارات نوشت که یک میدان نفتی این کشور قبل از حادثه فجیره هدف حمله قرار گرفته اما ابوظبی درباره آن سکوت کرده است.

به گزارش تحلیل ایران، پایگاه خبری تحلیلی «میدل‌ایست آی» ادعا کرد که قبل از انفجارهای بندر «الفجیره»، یک میدان نفتی در امارات هدف قرار گرفته بود اما مقامات این کشور درباره آن سکوت کرده‌اند. 

در این گزارش آمده است که سه حمله علیه تاسیسات نفتی و یک خط‌لوله سعودی «به صورت وحشیانه‌ای» صورت گرفت اما به صورت موثری از آسیب‌پذیری ابوظبی در صورت حمله به هر نقطه‌ای در منطقه خلیج فارس، جنوب تنگه هرمز در شرایط جنگ در منطقه پرده برداشت.

این پایگاه خبری نوشت که یمنی‌ها گفته‌اند که شمار دیگری از حملات هم صورت گرفته است اما حتی یکی از آنها هم اعلام نشده است. همچنین یک منبع معتبر اماراتی هم گفته است که اوایل ماه پیش، چند روز قبل از اینکه مین‌های دریایی در زیر چهار تانکر در بندر الفجیره قرار بگیرند، یک میدان نفتی امارات در خلیج فارس هم هدف قرار گرفت.

این مقام اماراتی که نامش فاش نشد همچنین گفته است: «آسیب اندکی وارد شده است و مانند دیگر مین‌ها، این مین هم به این منظور کار گذاشته شده بود تا [صرفاً] پیامی بدهد».

چند هفته پیش، چند انفجار  بندر «الفجیره» امارات  را لرزاند. شبکه خبری المیادین اعلام کرد: «این انفجارها داخل بندر بوده و صدای آن به وضوح شنیده شده است.  این منابع به المیادین گفتند «شاهدان گفته‌اند بالگردهای آمریکایی و فرانسوی بر فراز بندر و در آسمان کل منطقه (فجیره) به پرواز در آمدند» (جزئیات بیشتر).

میدل‌ایست نوشت، سیاست ابوظبی و در رأس آن «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی این است که از اقدام علیه ایران حمایت می‌کند.

طبق این گزارش، بعد از سلسله اقدام‌های آمریکا علیه ایران مثل خروج از توافق هسته‌ای، برگشت تحریم‌ها، برگزاری کنفرانس ضد ایرانی لهستان و قرار دادن نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه‌های تروریستی، این کشور کوچک به این باور رسیده که می‌تواند یکی از ارکان اصلی پیشبرد این سیاست ضدایرانی آمریکا در منطقه باشد. اما با اتفاقات اخیر (در فجیره) روشن شد که در صورت حمایت از تنش علیه ایران، امارات از پیامدهای این تنش، در امان نخواهد بود.

                               

انفجار     حادثه     امارات            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :