موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147757 :کد

لبنان

تاکید میشل عون بر ضرورت همکاری شهروندان لبنانی با دستگاه‌های امنیتی

  ﺳﻪشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۲۸   
 تحلیل ایران -تاکید میشل عون بر ضرورت همکاری شهروندان لبنانی با دستگاه‌های امنیتی

رئیس جمهوری لبنان با هشدار درباره شایعه پراکنی برخی طرف‌ها در این کشور خواستار همکاری شهروندان با دستگاه‌های امنیتی شد.

به گزارش تحلیل ایران ، میشل عون خواستار همکاری شهروندان با دستگاه‌های امنیتی شد و درباره شایعاتی که سبب نگرانی می‌شود، هشدار داد.

بر اساس آنچه در صفحه ریاست جمهوری لبنان در توئیتر آمده است، میشل عون در پی کشته شدن چهار نیروی ارتش در طرابلس در آستانه عید سعید فطر گفت هرگونه خدشه وارد کردن به امنیت با پاسخ قاطع و سریع روبرو خواهد شد و آنچه در طرابلس رخ داد، هرگز تاثیری بر ثبات کشور نخواهد گذاشت.

میشل عون تصریح کرد آمادگی دائمی ارتش و نیروهای امنیتی ضامن حفظ سلامت و امنیت شهروندان در تمام لبنان است.

خاطر نشان می‌شود فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای از حمله تروریستی به یکی از مقرهای نظامی ارتش و نیروهای امنیت داخلی در منطقه طرابلس خبر داد. این حمله تروریستی شامگاه دوشنبه با تیراندازی به یک خودروی نیروهای امنیتی در محله بندر طرابلس آغاز شد.

بر اساس گزارش المنار، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه خود اعلام کرد یک تروریست تحت پیگرد به نام عبدالرحمن مبسوط به سمت یک بانک در منطقه طرابلس، و یک مرکز نیروهای امنیتی و یک خودروی نظامی وابسته به ارتش تیراندازی کرد. در پی حملات این تروریست، یک یگان ویژه از نیروهای اطلاعات لبنان عملیاتی را برای سرکوب این تروریست که در ساختمان مسکونی پناه گرفته بود، آغاز کردند و با وی درگیر شدند، اما عبدالرحمن مبسوط که کمربند  انفجاری هم به خود بسته بود، خود را منفجر کرد.

                               

بین الملل     لبنان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :