موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147758 :کد

امریکا

آمریکا ۳۴ فروند پهپاد شناسایی به رقبای چین می‌فروشد

  ﺳﻪشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -آمریکا ۳۴ فروند پهپاد شناسایی به رقبای چین می‌فروشد

دولت ترامپ قصد دارد حداقل ۳۴ فروند پهپاد شناسایی و جاسوسی در اختیار کشورهای واقع در منطقه دریای جنوبی چین قرار دهد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از رویترز، در حالی که پاتریک شاناهان سرپرست موقت وزارت دفاع آمریکا اخیرا از سیاست‌های چین در آسیا انتقاد کرده و به طور تلویحی پکن را عامل بی ثباتی منطقه ارزیابی کرده است، دولت ترامپ قصد دارد برنامه فروش 34 فروند پهپاد شناسایی و جاسوسی به کشورهای منطقه را اجرا کند.

رویترز افزود: این پهپادها نقش مهمی در جمع آوری اطلاعات خواهند داشت و هدف اصلی آنها محدود کردن فعالیت‌های چین در منطقه خواهد بود.

شاناهان البته در اظهارات روز شنبه در سنگاپور به طور مستقیم از چین به عنوان "بازیگران بی ثبات کننده" در منطقه اسم نبرده است ولی گفت: ایالات متحده رفتارهای چین در منطقه را نادیده نمی گیرد.

پنتاگون قصد دارد 34 فروند پهپاد شناسایی و جاسوسی را در قراردادهایی به ارزش 47 میلیون دلار در اختیار مالزی، اندونزی، فیلیپین و ویتنام قرار دهد.

دخالت های آمریکا در منطقه و اعزام ناوهای جنگی به دریای جنوبی چین و تنگه تایوان موجب تشدید تنش ها بین پکن و واشنگتن شده است.

سایر کشورهای حاشیه دریای جنوبی چین نیز ادعاهای ارضی را درباره مالکیت این مناطق مطرح کرده اند.

پنتاگون افزود: فروش پهپادها شامل قطعات و لوازم یدکی، آموزش و خدمات فنی است و احتمالا این قرارداد تا مارس 2022 میلادی نهایی خواهد شد.

آمریکا قصد دارد 12 فروند پهپاد غیر نظامی را به ارزش 19 میلیون دلار در اختیار مالزی قرار دهد. اندونزی پر جمعیت ترین کشور مسلمان نیز 8 فروند پهپاد از آمریکا خریداری خواهد کرد و فیلیپین و ویتنام نیز هر یک 6 فروند پهپاد خریداری می کنند.

                               

بین الملل     امریکا     پهباد            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :