موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/147814 :کد

تحریم ها

پروفسور امین: بخاطر محکوم کردن ترامپ از جبهه ملی اخراج شدم

  یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -پروفسور امین: بخاطر محکوم کردن ترامپ از جبهه ملی اخراج شدم

سید حسن امین استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با تسنیم از اخراج خودش از تشکیلات جبهه ملی به دلیل محکوم کردن اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران خبر داد.

پروفسور سید حسن امین استاد دانشگاه گلاسکو کلدونیان و از اعضای بازمانده حزب ایران، از اخراج خودش از تشکیلات جبهه ملی به‌دلیل محکوم کردن تروریست خوانده شدن سپاه از سوی ترامپ خبر داد.

وی با بیان اینکه بعد از اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه‌، به‌ همراه تیمسار فربد رئیس اسبق ستاد ارتش جمهوری اسلامی بیانیه‌ای صادر و اقدام ترامپ را محکوم کردیم، گفت: چگونه ترامپ سپاهی که جزو لاینفک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است می‌تواند تروریست بخواند؟ متاسفانه این اقدام موجب شد تا چند عضو تندروی جبهه ملی که علاقه‌مند به تشدید تحریم‌ها هستند ما را به جیره‌خوار بودن متهم کرده و از جبهه ملی اخراج کنند. 

سید حسن امین با اشاره به اینکه من خودم به‌عنوان یک شهروند و یک حقوقدان انتقاداتی به شرایط فعلی کشور دارم و انتقاد چه از باب امر به معروف و چه از باب حقوق شهروندی، حق ما هست، اظهار داشت: ولی این دلیلی نمی‌شود که شخصی از خارج کشور به ما زور بگوید و ما باید منافع دراز مدت ملی را در نظر بگیریم. اگر جنگی رخ دهد آیا کسی جز نیروهای سپاه و ارتش و یا سربازانی که در سپاه خدمت می‌کنند از ممکلت دفاع خواهند کرد؟ همین مسئله موجب شد تا افرادی مانند آقای موسویان، با بنده در 70 سالگی چنین رفتاری انجام دهند. این افراد دنبال این هستند که یا با رفتارهای رادیکال به زندان بیفتند یا با رسانه‌های بیگانه گفتگو کنند و از این طریق خود را سر زبان‌ها بیندازند. 

این استاد دانشگاه گلاسگو خاطرنشان کرد: بنده الان در اسکاتلند دسترسی دارم با هر رسانه فارسی‌زبانی گفتگو کنم اما می‌دانم که آنها مواجب‌بگیر بیگانگان هستند. ما اگر ملی هستیم باید حرفمان را داخل ممکلت خودمان بزنیم. متاسفانه رفتار این اشخاص حتی خلاف منش فکری دکتر مصدق است و راه به‌جایی نخواهد برد. 

به گزارش تحلیل ایران ، پروفسور سید حسن امین از اعضای حزب ایران، استاد تمام دانشگاه گلاسکو کلدونیان و استاد راهنمای حجت‌الاسلام حسن روحانی و از اعضای هیئت رهبری جبهه ملی بود. 

                               

سیاسی     دونالد ترامپ     تحریم            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :