موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/147861 :کد

در سیلاب خوزستان

۴۰ میلیارد متر مکعب آب در سیلاب اخیر وارد حوضه‌های آبریزو سدها شد

  ﺳﻪشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -۴۰ میلیارد متر مکعب آب در سیلاب اخیر وارد حوضه‌های آبریزو سدها شد

گروه استان‌ها ـ جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان به وضعیت مناطق سیل‌زده شهرستان‌های دشت‌آزادگان و هویزه اشاره کرد و گفت: ۴۰ میلیارد متر مکعب آب در سیلاب اخیر وارد حوضه‌های آبریز،

به گزارش تحلیل ایران کیامرث حاجی‌زاده در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی دشت آزادگان و هویزه که در استانداری خوزستان برگزار شد با اشاره به انجام کار جهادی برای سیل‌زدگان در چهار مرحله اظهار داشت: در این راستا فرمانداران، بخشداران و دهیاران نیز نقش داشته و پای کار بودند.

وی هشدارهای پیش از وقوع سیل اخیر استان خوزستان را به موقع برشمرد و بیان کرد: آب با استعداد بالغ بر 40 میلیارد متر مکعب وارد حوضه‌های آبریز، سدها و دشت‌های خوزستان شده اما با این وجود تلفات جانی به همراه نداشت.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان سیلاب استان را بی‌سابقه دانست و تأکید کرد: در مرحله پیش‌بینی و آمادگی برای مدیریت بحران خوزستان می‌شد بهتر عمل کرد و در این راستا نقص‌هایی نیز وجود داشت اما براساس سرفصل‌هایی همچون میزان و حجم سیلاب، گستردگی و دیگر موارد می‌توان عملکرد مقابله با سیلاب را رضایت‌بخش برشمرد.

وی با اشاره به پیام رهبرمعظم انقلاب مبنی بر توجه جدی به فاز بازسازی همچون مرحله مقابله با سیلاب ادامه داد: برهمین اساس روستاهای به زیر آب رفته برای کشت تابستانه را آماده می‌کنیم، مدیران خوزستان در سیلاب اخیر منویات رهبرمعظم انقلاب را تحقق بخشیده و همچنان در رأس امور قرار داده‌اند.

حاجی‌زاده با بیان این‌که سخن از عدم پای کار بودن مدیران خوزستانی به دور از انصاف است، اظهار داشت: در همین راستا مدیران استان، نیروهای مسلح، دستگاه امنیتی، دستگاه‌های اجرایی همگی گوش به فرمان رهبرمعظم انقلاب هستند و پای بیانات ایشان ایستاده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان به وضعیت مناطق سیل‌زده شهرستان‌های دشت‌آزادگان و هویزه اشاره و بیان کرد: این دو شهرستان‌ را باید برای بازه زمانی کوتاه و هرچه سریع‌تر برای کشت تابستانه آماده کرد.

وی به خسارت‌های ایجاد شده به خسارات وارده به منازل، لوازم و زمین‌های کشاورزی مناطق سیل‌زده ‌خوزستان اشاره کرد و افزود: مسئله پرداخت خسارت و تسهیلات بلاعوض به سیل‌زدگان هرچه سریع‌تر توسط جهاد کشاورزی حل و همراه با بانک کشاورزی به نقدینگی رسیدگی کنند.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان از شروع به کار بازسازی در مناطق سیل‌زده و انجام مراحل احداث، تعمیر و بهسازی منازل و راه‌های مواصلاتی مختلف خبر داد.

حاجی‌زاده با تأکید بر بازسازی مسیر الله‌اکبر و در اولویت قرار گرفتن آن‌ اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی در این راستا پای کار باشند و به امور مربوط به سیل‌زدگان توجه جدی کنند، سازمان آب و برق خوزستان کانال‌ها و زهکش‌ها را هر چه سریعتر آماده  و آب‌اندازی آنها انجام دهد.

وی در پایان نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی دشت آزادگان و هویزه بیان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، سوخت ماشین آلات فعال در منطقه سیل‌زدگان خوزستان را به نرخ دولتی تهیه کنند.

                               

خوزستان     سیلاب                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :