موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147876 :کد

مذاکرات هسته ای

رهبر کره شمالی به دنبال پلن B در مذاکرات هسته‌ای است

  ﺳﻪشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۱۱۸   
 تحلیل ایران -رهبر کره شمالی به دنبال پلن B در مذاکرات هسته‌ای است

مذاکره‌کننده هسته‌ای سابق کره جنوبی معتقد است رهبر کره شمالی در گفتگوهای هسته‌ای طرح‌های جایگزینی در سر دارد.

به گزارش تحلیل ایران ، کیم سوک نماینده سابق کره جنوبی در سازمان ملل در مصاحبه‌ای هشدار داد که این احتمال وجود دارد که رهبر کره شمالی به‌دنبال طرحی جایگزین در مذاکرات آتی هسته‌ای باشد.

وی در این باره گفت: به نظرم باید طرح جایگزین خود را آماده کنیم. تصور می‌کنم برای طرح جایگزین ما دو احتمال وجود خواهد داشت.

این دیپلمات سابق کره جنوبی که به‌عنوان فرستاده هسته‌ای ارشد کشور و همتای مذاکره‌کنندگان ارشد کره شمالی و آمریکا بود، گفت: دلیل اصلی بن‌بست در مذاکرات هسته‌ای اخیر عدم تمایل رهبر کره شمالی برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای است.

کیم سوک با اینحال معتقد است که جامعه بین‌الملل باید فشارهای کنونی را بر کره شمالی و رهبر این کشور حفظ کند. این دیپلمات سابق هشدار داد نباید کاهش تحریم‌ها را در برهه کنونی مورد بررسی قرار داد: ما در کوتاه‌مدت به نتایج رضایتبخشی نخواهیم رسید. ما باید تابع راهبردی بوده، به آن در بلندمدت پایبند باشیم.

وی ادامه داد: زمانی که در سال 2008 مذاکره‌کننده کره شمالی در مذاکرات 6جانبه بودم  به شیوه "از بالا به پایین" حسادت می‌کردم،  زیرا از شیوه مذاکره کره شمالی ناامید شده بودم.

دیپلمات سابق در پاسخ به اینکه رهبر کره شمالی در مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال چه چیزی است، گفت: او خواستار ادامه تقویت قابلیت‌های هسته‌ای خود و شناسایی شدن از سوی جامعه بین‌الملل به‌عنوان یک قدرت هسته‌ای و در عین حال دسترسی به کمک‌های اقتصادی از کشورهای دیگر است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :