موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147934 :کد

امریکا

ریابکوف: آمریکا مایل نیست اوضاع سوریه ثبات پیدا کند

  چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -ریابکوف: آمریکا مایل نیست اوضاع سوریه ثبات پیدا کند

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، تشدید تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، ادامه همان سیاست اعمال فشار واشنگتن بر دمشق است تا از این طریق دولت سوریه نتواند به اقدامات خود در جهت تثبیت اوضاع در کشور ادامه دهد.

به گزارش تحلیل ایران ، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» درباره تشدید تحریم‌های  آمریکا علیه سوریه اعلام کرد، واشنگتن به سیاست اعمال فشار خود بر "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه ادامه می‌دهد تا مانع از عادی سازی اوضاع در این کشور شود.

لازم به یادآوری است، دولت آمریکا تحریم‌های خود علیه دمشق را گسترش داده و 13 شخصیت حقوقی در سوریه، لبنان و امارات و همچنین سه شهروند سوری به فهرست این تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

ریابکوف در اینباره گفت: «این مسئله ادامه همان خط مشی قبلی واشنگتن است، یعنی آمریکایی‌ها از این وضعیت رضایت ندارند که دولت قانونی در دمشق با موفقیت در حال انجام اقدامات و برنامه‌های متعدد در راستای تثبیت اوضاع در سوریه، عادی سازی زندگی مردم این کشور و گسترش کنترل سیاسی بر خاک سوریه هستند که ما از این اقدامات که در جهت حفظ استقلال و تمامیت ارضی این کشور است حمایت می‌کنیم.»

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد: «آمریکایی‌ها اهداف دیگری را در سوریه دنبال می‌کنند. این اهداف دیگر بر همه آشکار است: علاوه بر تلاش برای تغییر قدرت حاکمه که به عقیده من، همچنان حفظ شده، آنها به دنبال بهانه لازم برای ادامه کنترل بخش قابل توجهی از خاک سوریه توسط واشنگتن و متحدانشان هستند که آشکارا با اصل تمامیت ارضی این کشور تناقض دارد.»

به عقیده وی، به همین دلیل گسترش تحریم‌ها، یکی از ابراز لازم برای اعمال فشار بر دمشق است تا "بشار اسد" و دولت سوریه قادر به کار در جهت تثبیت اوضاع در کشور نباشند و واشنگتن بتواند نقشه‌های خود در سوریه را پیش ببرد.

ریابکوف همچنین در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد که نباید انتظار وقوع معجزه‌ای در روابط روسیه و آمریکا را داشت که سال‌هاست سخت ترین دوران خود را می‌گذراند. وی افزود: «البته برغم اختلافات موجود، ما به لزوم برقراری روابط با آمریکا اعتقاد داریم. ولی با وجود برخی اظهارات علنی، علائم مشخصی برای بهبود روابط دوجانبه به مسکو ارسال نمی‌شود.»

معاون وزیر خارجه روسیه در همین رابطه گفت: «هنوز شکل و زمان دقیق نشست روسای جمهوری روسیه و آمریکا در حاشیه نشست سران گروه 20 در ژاپن مشخص نشده و اگر اقدامات دقیق دیپلماتیک در این باره صورت نگیرد، رهبران دو کشور احتمالاً فقط "بصورت سرپایی" با یکدیگر مذاکره کنند.»

پیش از این، "جان بولتون" مشاور رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ امیدوار است بتواند در حاشیه نشست سران اوساکا (ژاپن) با روسای جمهوری روسیه و چین دیدار کند.  

                               

بین الملل     اروپا     امریکا     سوریه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :