موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147989 :کد

اسیای غربی

مخالفت لبنان با نظارت آمریکا بر مذاکرات ترسیم مرزها

  شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۸:۱۶
تعداد بازدید : ۸۶   
 تحلیل ایران -مخالفت لبنان با نظارت آمریکا بر مذاکرات ترسیم مرزها

منابع وزارتی لبنان اعلام کردند، لبنان با نظارت آمریکا به روند مذاکره با رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای جنوبی‌اش مخالفت کرده است.

به گزارش تحلیل ایران ، منابع وزارتی لبنان به شبکه تلویزیونی «المیادین» اعلام کردند، لبنان نظارت واشنگتن بر مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل برای ترسیم مرزهای جنوبی‌اش را رد کرده است.

به گفته این منابع، لبنان بر نظارت سازمان ملل بر این مذاکرات اصرار می‌کند و هفته آینده را برای واکنش واشنگتن جهت مشخص کردن موضعش منتظر می‌ماند.

از سوی دیگر، «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان، امروز طی سخنرانی در مراسمی، که «جریان آزاد ملی» برگزار کرده بود، تأکید کرد: «بازگشت آوارگان سوری به کشورشان یکی از حقوق‌شان است و نیازی به قطعنامه سازمان ملل وجود ندارد و قابل قیاس با پناهندگان فلسطینی نیست به‌ویژه که آنها سرزمین‌های‌شان اشغال شده و از بازگشت آنها جلوگیری به عمل می‌آید.

وی با بیان این‌که «تجربه پناهندگان فلسطینی هرگز درباره آواره سوری تکرار نمی‌شود»، خاطرنشان کرد: «از سال 1948 آوارگان فلسطینی منتظر بازگشت به سرزمین‌شان هستند، آواره سوری نیز می‌خواهد به وطنش بازگردد ولی او محروم از بازگشت است.»

وزیر خارجه لبنان متذکر شد، بزرگ‌‌ترین و اولین کشور جهان، که به ساخت دیوار برای جلوگیری از ورود آوارگان متوسل شده، آمریکا است.

باسیل افزود: «کدام قانون بین‌المللی می‌گوید که آواره( سوری) با بلیط وارد کشورش، که از آن آواره شده است، بشود و از خدمات استفاده کند.»

                               

بین الملل     لبنان     امریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :