موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مسکن

a/148007 :کد

سیل زدگان

واحد‌های دانشگاه آزاد در پویشی ۱۲۰۰ مسکن برای سیل‌زدگان می‌سازند

  یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -واحد‌های دانشگاه آزاد در پویشی ۱۲۰۰ مسکن برای سیل‌زدگان می‌سازند

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در پویش ساخت ۱۲۰۰ منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌زده کشور همکاری خواهند کرد.

به گزارش تحلیل ایران ،‌ به نقل از دانشگاه آزاد،‌ در ادامه اقدامات جهادی دانشگاه در مناطق سیل زده کشور در دومین روز از اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، مقرر شد واحدهای این دانشگاه در پویش ساخت 1200 منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌ زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان همکاری داشته باشند.

در پویش ملی ساخت مسکن برای هموطنان سیل زده مقرر شد وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه ساخت 5 هزار منزل مسکونی در مناطق سیل‌ زده را متقبل شوند. سهم دانشگاه آزاد اسلامی در این پویش، همکاری در ساخت 1200 منزل است. این مبلغ از کمک‌های مردمی به واحدهای دانشگاه، جمع‌آوری خواهد شد و باقیمانده هزینه ساخت مسکن‌ها را کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت خواهد کرد.

بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی از ساخت 1200 منزل مسکونی در مناطق سیل ‎‌زده خوزستان، لرستان و گلستان حمایت خواهد کرد. واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در 31 استان کشور با یک اقدام جهادی تعدادی از این مسکن‌ها را به نام خود در مناطق روستایی و شهری خواهند ساخت.

گفتنی است در ساعات اولیه وقوع سیل در کشور و با تاکید ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا، دانشگاه آزاد اسلامی بسیار سریع وارد عرصه امداد رسانی شده است.

طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز به منظور کمک به هموطنان آسیب‌ دیده از سیل در استان‌های کشور و بسیج امکانات دانشگاه برای کاهش و رفع مشکلات به وجود آمده، دستور تشکیل قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی را صادر کرد. این قرارگاه به اقدامات جهادی در این مناطق پرداخت و تمام واحدهای دانشگاهی با بسیج نیروها و امکانات خود به مردم سیل زده خدمات ارائه کردند.

لازم به ذکر است،در حال حاضر قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی وارد مرحله علمی شده است که طبق آن مقرر گشت راجع به پیامدهای وقوع سیل تحقیقاتی انجام دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :