موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148053 :کد

در غرب آسیا

ادامه حملات یمنی‌ها به فرودگاه «أبها» در عربستان

  دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ — ۰۸:۴۶
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -ادامه حملات یمنی‌ها به فرودگاه «أبها» در عربستان

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بامداد امروز بار دیگر فرودگاه بین‌المللی أبها در عربستان سعودی را هدف حملات پهپادی خود قرار داد.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از المسیره، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بامداد امروز- دوشنبه بار دیگر با هواپیمای بدون سرنشین «قاصف K2» فرودگاه أبها را در خاک عربستان هدف قرار داد.

گزارش‌های رسیده از فرودگاه أبها حاکی‌ست که به دنبال این حمله، پروازها در این فرودگاه متوقف شدند.

این چهارمین حمله به فرودگاه بین‌المللی أبها در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان است.

یگان پهپادی ارتش یمن طی روزهای گذشته عملیات‌های تهاجمی خود برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی در فرودگاه‌های جیزان، نجران و أبها را افزایش داده است. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، روز گذشته نیز با هواپیماهای بدون سرنشین «قاصف K2» طی دو عملیات فرودگاه‌های أبها و جیزان در جنوب عربستان را هدف قرار داد.

هفته پیش نیز تعدادی پهپاد از نوع «قاصف K2» به فرودگاه جیزان در جنوب عربستان حمله کرده و آشیانه و ایستگاه‌های هواپیماهای بدون سرنشین سعودی را که در جنگ یمن استفاده می‌شوند، هدف قرار گرفته است.

ماه گذشته میلادی نیز ارتش یمن در چهار نوبت، فرودگاه جیزان را هدف عملیات پهپادی قرار داده بود. در یک نوبت از این حملات آشیانه، در عملیاتی دیگر سامانه‌های پاتریوت مستقر در این فرودگاه و در یک نوبت دیگر انبارهای تسلیحاتی هدف قرار گرفته بود.

«ضیف‌الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی یمن، روز گذشته در سخنانی با اشاره به حملات پهپادی و موشکی اخیر یمن به فرودگاه‌های سعودی، تصریح کرد که «با انجام حملات پهپادی و موشکی، گام نخست برای ایجاد توازن قوا را برداشته‌ایم.»

                               

پهباد     یمن     عربستان     فرودگاه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :