موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت و تجارت

a/148241 :کد

اقتصاد

وزیر صنعت: اقدامات مثبت را رسانه‌ای کنید

  یکشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -وزیر صنعت: اقدامات مثبت را رسانه‌ای کنید

وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به معاونین و مدیران وزارتخانه گفت: در مبارزه با فساد از هیچ جوسازی واهمه نداشته و اقدامات و عملکردهای مثبت حوزه کاری خود را رسانه‌ای کنید تا در مردم احساس امید به آینده ایجا

به گزارش تحلیل ایران ، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین وزارتخانه با تأکید بر این موضوع افزود: نباید در ملت ایجاد ناامیدی شود، البته ایراداتی هم وجود دارد و ما منکر این موضوع نیستیم، اما نباید برای اینکه یک شخص یا یک دستگاه خاص زیر سئوال برود، ملت را ناامید کرد.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی وارد شده به دولت و مردم توسط دشمن، تصریح کرد: نقشه دشمن برای فلج کردن اقتصاد کشور و تعطیلی کارخانه‌ها به لطف الهی نقش برآب شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال هفت محور کاری مهم برنامه ریزی شده است، گفت : این محورها در حوزه های صنعت، معدن، تجارت خارجی، تجارت و بازرگانی داخلی، فناوری، مباحث مالی و مباحث مربوط به کسب و کار هستند که حوزه بازرگانی داخلی 12 زیربرنامه مهم را در برمی‌گیرد.

رحمانی با تأکید بر اینکه صادرات به ویژه به کشورهای همسایه اولویت مهمی در سال 98 است، بیان کرد: صادرات باید به درستی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد.

نقش مهم اصناف در کنترل بازار و جلوگیری از قاچاق کالا

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز ملی اصناف تصریح کرد: از اصناف در این مراسم خواستیم تا در خصوص کنترل قیمتها در بازار و جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق با ما همکاری داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه هدف گذاری اشتغال‌زایی 250 هزار نفری سال گذشته در حوزه اصناف محقق شد، گفت: سال گذشته صدور پروانه‌های صنفی 12 درصد افزایش یافت و در همین 2 ماهه امسال نیز بیش از 6 درصد در صدور پروانه‌های صنفی افزایش داشتیم.

گفتنی است در این جلسه تحولات و نوسانات صادرات و واردات در سال 1397 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

                               

اقتصادی     صنعت     تجارت     وزیر صنعت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :