موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/148258 :کد

خراسان جنوبی

سیلاب اخیر حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرد

  دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ — ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -سیلاب اخیر حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرد

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در سیلاب اخیر حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد و اگر مخاطرات به صورت علمی شناسایی می‌شد بسیاری از این خسارت‌ها کمتر بود.

به گزارشتحلیل ایران ، علیرضا شهیدی شامگاه یکشنبه در شورای معادن خراسان جنوبی در بیرجنداظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی دارای دو بخش زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی است.

وی گفت: در سیاست‌های سازمان زمین‌شناسی، تولید اطلاعات پایه در قالب نقشه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی موجب تولید ثروت برای کشور می‌شود و در بخش اکتشاف مواد معدنی فعالیت‌های زمین‌شناسی نیز بیشتر ورود پیدا می‌کند و از ثروت تولید شده صیانت می‌کند.

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه 43 مخاطره اصلی در دنیا شناسایی شده که از این تعداد 34 مخاطره در ایران می‌توان مشاهده کرد افزود: زمین‌شناسی و اکتشاف می‌توانند تولید ثروت خوبی برای کشور داشته باشند.

شهیدی تصریح کرد: در سیلاب اخیر حدود 55 هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد و اگر مخاطرات به صورت علمی شناسایی می‌شد بسیاری از این خسارت‌ها کمتر بود.

وی ادامه داد: سازمان زمین‌شناسی در سیستان و بلوچستان و خراسان بزرگ فعالیت بسیاری داشته و از سال 83 تولید نقشه‌های زمین‌شناسی آغاز شده و این نقشه 6 لایه دارد و در لایه زمین‌شناسی کار می‌کنیم.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه در ژئوتوریسم کارهای خوبی در استان انجام شده است خاطرنشان کرد: در سال‌های 83، 95 و 96 دو پروژه ژئوفیزیک هوایی انجام دادیم و اکتشاف ذخایر پنهان زمین یکی از اهداف این پروژه‌ها است.

شهیدی اظهار کرد: زمین‌شناختی و اکتشافات نیز سبب تولید و صیانت از تولید معادن کشور می‌شود و تاکنون 19 نقشه 25 هزار در استان که هر نقشه 155 کیلومتر بوده کار شده است.

وی با بیان اینکه کشور در اکتشاف ذخایر پنهان عقب بوده و به دنبال کاهش آن هستیم افزود: همچنین اکتشافات آب‌های کارستی در سطح کشور در حال انجام است و طرح ملی اکتشافات آب کارستی با اکتشاف مواد معدنی پنهان و شناسایی آب‌های زیرزمینی انجام می‌شود.

                               

استان     زمین شناسی     سیلاب     خسارت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :