موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نظامی

a/148300 :کد

امنیتی

پهپاد آمریکایی ۷ کیلومتر به آبهای ایران تجاوز کرده بود

  ﺳﻪشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -پهپاد آمریکایی ۷ کیلومتر به آبهای ایران تجاوز کرده بود

امیر فخری گفت: این پهپاد جاسوسی به طور قطع، در داخل آبهای سرزمینی ایران بوده است و ۷کیلومتر وارد آبهای تحت حاکمیت ما شده است.

به گزارش تحلیل ایران ، امیر سرتیپ دوم مجید فخری امروز در حاشیه مراسم روز جهانی هیدروگرافی در جمع خبرنگاران درباره پهپاد جاسوسی ساقط شده آمریکایی در آبهای ایران، اظهار داشت: موقعیت سقوط پهپاد توسط یگان‌های دریایی برداشت شد، این پهپاد جاسوسی به طور قطع، در داخل آبهای سرزمینی ایران بوده است و 7کیلومتر وارد آبهای تحت حاکمیت ما شده است.

وی ادامه داد: این موقعیتی که در حال حاضر درباره سقوط پهپاد آمریکایی مشخص شده است، با موقعیت پروازی آن متفاوت است و این هواپیمای جاسوسی در زمان پرواز بیشتر در آبهای حاکمیتی ما نفوذ کرده، اما مورد اصابت موشک قرار گرفته است و در چهار مایلی یا 7 کیلومتری آبهای ما سقوط کرده است. 

وی ادامه داد: تنها کشوری که قائل به آبهای سرزمینی کشورهای دیگر نیست آمریکا است، کشورهای دیگر محدوده‌های حاکمیتی یکدیگر را قبول دارند، اما خوی استکباری آمریکا موجب شده است به محدوده‌های دیگر کشورها احترام نگذارد. 

وی با بیان اینکه مرزهای هوایی و دریایی یکسان است، گفت: این مرزها 12 مایل از خط مبدأ لب ساحل فاصله دارد که این هم توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تهیه شده است. 

رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: این 12 مایل جزو آبهای سرزمین ما بوده است و این پهپاد که داخل آبهای ما سقوط کرده است، یعنی به آبهای سرزمینی ما تجاوز کرده است. 

                               

سیاسی     نظامی     امنیتی و دفاعی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :