موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148337 :کد

اسیای غربی

درخواست هنیه از قطر و سازمان ملل/ تقدیر از حامیان ملت فلسطین

  پنجشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ — ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -درخواست هنیه از قطر و سازمان ملل/ تقدیر از حامیان ملت فلسطین

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از قطر، مصر و سازمان ملل خواست رژیم صهیونیستی را وادار کنند به تفاهمات آتش بس پایبند باشد و آن را اجرا کند.

به گزارش تحلیل ایران ، اسماعیل هنیه شامگاه چهارشنبه در یک تجمع اعتراضی در مخالفت با کنفرانس بحرین که روز چهارشنبه پنجم تیرماه آخرین روز خود را پشت سر گذاشت، از قطر، مصر و سازمان  ملل به عنوان ناظران و میانجی‌گران توافق آتش‌بس خواست، اشغالگران را وادار کنند به مفاد آتش بس پایبند باشد.

هنیه در این مراسم که یحیی السنوار فرمانده جنبش حماس در غزه و رهبران دیگر گروه‌های فلسطینی هم حضور داشتند، خاطر نشان کرد این طرف‌ها(مصر، قطر و سازمان ملل) باید اشغالگران را وادار کنند به تعهدات خود پایبند باشند.

بر اساس گزارش شهاب،وی همچنین درباره کنفرانس بحرین گفت حماس مخالف رفع محاصره غزه و کرانه باختری و نیز مخالف کمک به ملت فلسطین و پایان رنجی که اشغالگران مسبب آن هستند، نیست، ولی به این شرط که پول اختصاص یافته، سیاسی نباشد.

هنیه موضع ملت فلسطین در قبال کنفرانس بحرین را کلمه قدرتمند و کوبنده برای هر کسی دانست که به فکر توطئه ‌علیه آنها بیفتد، توصیف کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین از موضع کشورهای اسلامی و عربی که در کنار مسئله فلسطین ایستادند، تمجید کرد و به ملت بحرین که با برگزاری کنفرانس در کشورشان مخالفت کرده و پرچم فلسطین به دست گرفتند، درود فرستاد و گفت ملت‌های عرب قادر به تحمیل اراده خود و اعتباربخشی به مسئله فلسطین هستند.

                               

بین الملل     قطر     سازمان ملل     بحرین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :