موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148406 :کد

اروپا

پرواز پهپاد شناسایی آمریکایی در نزدیکی شبه جزیره کِریمه روسیه

  دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ — ۱۰:۰۶
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -پرواز پهپاد شناسایی آمریکایی در نزدیکی شبه جزیره کِریمه روسیه

طبق اطلاعات منابع غربی نظارت بر پروازهای هوایی، روز گذشته یک فروند هواپیمای راهبردی بدون خلبان آمریکایی به مدت پنج ساعت در نزدیکی شبه جزیره کریمه و دیگر مناطق همجوار مرزهای غربی روسیه پرواز شناسایی انجا

به گزارش تحلیل ایران ، خبرگزاری «اینترفکس» روسیه به نقل از داده‌های منابع غربی نظارت بر پروازهای هوایی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای راهبردی بدون خلبان آمریکایی از نوع «RQ-4A Global Hawk» در تاریخ 30 ماه ژوئن (9 تیرماه) به مدت پنج ساعت در نزدیکی شبه جزیره کریمه و منطقه کوبان در خاک روسیه پرواز شناسایی انجام داده است.

بر اساس این اطلاعات، این هواپیمای شناسایی آمریکایی از پایگاه نظامی-هوایی آمریکا در جزایر سیسیل ایتالیا به هوا برخاست، نزدیک به یک ساعت در مناطق غربی شبه جزیره کریمه گشت‌زنی کرد، سپس تغییر جهت داده و نزدیک خلیج کرچ در دریای آزوف و سواحل نواحی کراسنویارسک روسیه به پرواز خود ادامه داد. این پهپاد آمریکایی همچنین در آبهای ساحلی دریای سیاه و در نزدیکی ناوشکن «Carney» نیروی دریایی آمریکا که مجهز به موشک‌های کروز از نوع Tomahawk است و در این منطقه حضور دارد، پرواز کرد. این پهپاد آمریکایی همچنین در نزدیکی خطوط مرزی منطقه دونباس در شرق و جنوب اوکراین نیز مشاهده شد.

 در تاریخ 23 ماه ژوئن (دوم تیر ماه ) نیز دو فروند هواپیمای جنگی آمریکایی پروازهای شناسایی را در نزدیکی شبه جزیره کریمه انجام داده بودند.وزارت دفاع روسیه پیش از این بارها نسبت به افزایش اقدامات نظامی کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه هشدار داده است. تنها در اواخر ماه مه، جنگنده‌های واحد مرزبانی نیروی هوا-فضای روسیه 6 بار برای همراهی و دور ساختن هواپیماهای خارجی از مرزهای روسیه به هوا برخاستند.

                               

بین الملل     اروپا     پهپاد            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :