موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/148436 :کد

ورزش

پیش‌بینی افزایش مدال‌ها و ارتقای رتبه ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰+جدول

  ﺳﻪشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ — ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱۱۶   
 تحلیل ایران -پیش‌بینی افزایش مدال‌ها و ارتقای رتبه ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰+جدول

مسئولان کمیته پارالمپیک قصد دارند هر دو ماه یکبار پیش‌بینی خود را از مدال‌آوری کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ انجام بدهند.

به گزارش تحلیل ایران ، 420 روز تا بازی‌های پارالمپیک 2020 در توکیو زمان باقی مانده و مسئولان ورزش جانبازان و معلولین در حال بررسی و فراهم کردن بهترین شرایط برای ورزشکاران به منظور موفقیت در این رویداد هستند.

کمیته پارالمپیک در سال 98 اقدام به پیش‌بینی مقطعی از احتمال مدال‌آوری ایران کرده است و قصد دارد این کار را هر دو ماه یکبار انجام بدهد. بر همین اساس جداول مختلفی در این باره ایجاد شده که در آنها وضعیت کسب سهمیه و مدال عنوان شده است.

اولین پیش‌بینی کسب سهمیه و مدال حاکی از آن است که ایران با 57 سهمیه در 15 رشته ورزشی در پارالمپیک حضور خواهد داشت و قادر خواهد بود که 32 مدال شامل 11 طلا، 13 نقره و 8 برنز نیز کسب کند.

البته این 57 سهمیه به تعداد افراد نیست، چون در آن برای مثال تیم‌های والیبال نشسته، فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر هر کدام یک سهمیه دارند، در حالی در هر کدام از این تیم‌ها به ترتیب 12، 10 و 12 بازیکن حضور خواهند داشت. در واقع در آخرین پیش‌بینی کمیته ملی پارالمپیک، کاروان ایران با 88 ورزشکار راهی توکیو می‌شود. این در حالی است که کاروان کشورمان در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو با 110 ورزشکار شرکت کرده بود.

نکته دیگر پیش‌بینی کسب مدال است. کمیته المپیک پیش‌بینی کرده که کاروان ایران 11 طلا، 13 نقره، 8 برنز و مجموع 32 مدال کسب می‌کند و هدف نهایی نیز حضور در بین 10 کشور برتر خواهد بود، یعنی 8 مدال بیشتر نسبت به دوره قبلی. کاروان کشورمان در ریودوژانیرو توانسته بود با کسب 8 طلا، 9 نقره، 7 برنز و مجموع 24 مدال در رده پانزدهم قرار بگیرد.

همانطور که عنوان شد، پیش‌بینی کمیته ملی پارالمپیک به صورت دو ماه یکبار است و ارقام پیش‌بینی شده ممکن است با تغییراتی مواجه شود.

                               

ورزشی     پاراالمپیک     ایران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :