موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148457 :کد

اسیای غربی

دمشق: به حملات اسرائیل پاسخ دوچندان می‌دهیم

  چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ — ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -دمشق: به حملات اسرائیل پاسخ دوچندان می‌دهیم

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که کشورش به حملات رژیم صهیونیستی دوچندان پاسخ خواهد داد.

به گزارش تحلیل ایران ، فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه در سخنانی مطبوعاتی در پاسخ به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه گفت که دمشق آماده پاسخ دو چندان به چنین حملاتی است. 

وی درباره تجاوزگری رژیم صهیوینستی به سوریه گفت: سوریه با اسرائیل در همه جا می جنگد. این جنگ با گروه‌های تروریستی به عنوان ابزارهای این رژیم است.

المقداد گفت: هدف تجاوزگری اسرائیل، حفاظت از این ابزارها است؛ بویژه بعد از دستاوردهای ارتش و هم پیمانانش.

وی بر آمادگی دائمی سوریه برای پاسخ دو چندان تاکید کرد و خواستار هوشیاری شد زیرا منطقه نیاز به آرامش است و نیاز به تنش خواه از سوی آمریکا یا طرف های دیگر جامعه بین المللی ندارد. جهان و شورای امنیت باید از خطر چنین تحولاتی آگاه باشد زیرا سوریه در قبال حق خود سکوت نخواهد کرد.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین درباره اوضاع ادلب گفت: عملیات مبارزه با تروریسم در استان ادلب ادامه دارد و براساس یک طرح مدون به دقت پیش می رود. بازگشت ادلب به آغوش میهن عنصر اساسی رای بازگشت ثبات به این منطقه است.

المقداد روابط ایران و سوریه را نیز راهبردی توصیف کرد و گفت: اوضاع ملتهب منطقه رایزنی و سفرهای دوجانبه مداوم را ایجاب می کند. 

وی درباره همکاری بین ایران و سوریه درباره مقابله با تحریم‌ها گفت: صدها توافقنامه اقتصادی و سیاسی با ایران وجود دارد. ما امروز فعال سازی این توافقنامه‌ها و تقویت همکاری در سایه تحریم‌ها را بررسی کردیم. این تحریم‌ها ضد بشری و جنایت جنگی است و آثار منفی برای ملت‌های دو کشور دارد.

                               

بین الملل     دمشق     ایران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :