موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/148549 :کد

کرمانشاه

عمده نیاز سوریه در حوزه زیرساخت‌ها است؛ اعزام یک تیم اقتصادی ایرانی

  یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۱۲۵   
 تحلیل ایران -عمده نیاز سوریه در حوزه زیرساخت‌ها است؛ اعزام یک تیم اقتصادی ایرانی

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه بازار سوریه با عراق متفاوت است گفت: عمده نیاز بازار سوریه در حوزه زیرساخت‌ها همچون نوسازی سدها است.

کیوان کاشفی ، از برگزاری همایشی با موضوع بازار سوریه طی هفته‌های آینده در استان خبرداد و اظهار داشت: ذهنیت عده‌ای بسیاری در کشور نسبت به بازار سوریه اشتباه است و بازار این کشور با بازار عراق بسیار متفاوت است.

کاشفی با بیان اینکه نگاه به بازار سوریه باید نسبت به عراق متفاوت باشد عنوان کرد: کشور سوریه عقبه و پیشینه مناسب تولیدی دارد و از حضور تولیدکنندگانی در حوزه کشاورزی و صنعت برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه سوریه قبل از بروز جنگ‌های داخلی یکی از رقبای اصلی ایران در عراق محسوب می‌شد و سهم آن از بازار عراق بیشتر از ایران بود گفت: با توجه به وضعیت کنونی سوریه نیاز این کشور به طور عمده در زمینه زیرساخت‌ها از جمله نوسازی سدها، ساختمان‌سازی، آب و برق است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه متأسفانه تعداد هلدینگ‌های مهم و بزرگ در زمینه نیازهای سوریه در استان کرمانشاه محدود هستند افزود: سال‌ها تلاش شد در این بخش کنسرسیوم‌سازی شود و سازمان مسکن و شهرسازی و نظام مهندسی باید در این زمینه کمک کنند.

کاشفی گفت: چند هزار تحصیل‌کرده در حوزه‌های مهندسی وجود دارند که نتوانستیم توان مالی و علمی آن‌ها را در قالب شرکت‌هایی منسجم کنیم و تنها شرکت جهاد نصر گاهی اجرای طرح‌های بزرگی را به عهده می‌گیرد و این مدل طرح‌ها برای بازار سوریه کارساز است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در حال بررسی بازار سوریه هستیم افزود: در طول یک ماه و نیم آینده یک تیم اقتصادی ایرانی به سوریه اعزام می‌شود.

کاشفی بیان کرد: چنانچه خط ترانزیت بازار سوریه از طریق عراق باز شود بخش عمده‌ای از محصولات استان از جمله صنایع ساختمانی، کاشی و سرامیک توجیه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه سوریه یکی از خریداران شمش از ایران است و تولیدات را خود انجام می‌دهد عنوان کرد: واردات میلگرد و تیرآهن به سوریه ممنوع است زیرا دارای کارخانه هستند و سیاست‌های حمایتی ویژه‌ای نیز دارند.

عضور هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: باید رویکرد خاصی برای سوریه وجود داشته باشد و با عراق به طور کامل متفاوت است.

                               

سوریه     کرمانشاه     ایران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :