موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148553 :کد

اسیای غربی

نامزد ریاست جمهوری آمریکا:خروج یکجانبه از برجام یک تصمیم اشتباه بود

  یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ — ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۱۰۶   
 تحلیل ایران -نامزد ریاست جمهوری آمریکا:خروج یکجانبه از برجام یک تصمیم اشتباه بود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد شدید از تصمیم کاخ سفید برای خروج از توافق هسته‌ای ایران، خواستار توافق با جمهوری اسلامی شده است.

به گزارش تحلیل ایران ، تولسی گابارد نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس ضمن انتقاد از سیاست‌های واشنگتن در خصوص ایران، هشدار داده است که درگیری نظامی با تهران به مراتب از جنگ‌های عراق و افغانستان مخرب تر و فاجعه آمیزتر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال نزدیک کردن واشنگتن به تقابل نظامی با تهران است و خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران یک تصمیم اشتباه بود که ترامپ مرتکب آن شد.

گابارد اظهار داشت: وجود یک توافق با ایران بهتر از نبود آن است. خطری که اکنون وجود دارد آن است که دولت ترامپ با پاره کردن توافق هسته‌ای در حال نزدیک کردن ما به درگیری نظامی با ایران است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از تصمیم رئیس جمهور آمریکا در اعزام نظامیان بیشتر به خاورمیانه، تاکید کرد: استقرار سربازان آمریکایی در منطقه خاورمیانه، چاشنی دینامیت برای جنگی مخرب تر از آنچه که در عراق دیدیم را روشن کرده است.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است اما نتوانسته ایران را وادار به تسلیم در برابر خواسته‌های خود کند.

                               

بین الملل     امریکا     برجام            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :