موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/148614 :کد

در تلاش های آمریکا

پرونده‌سازی آمریکا برای دانشمند ایرانی

  ﺳﻪشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ — ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -پرونده‌سازی آمریکا برای دانشمند ایرانی

تلاش آمریکا و دشمنان ایران اسلامی در مقابل پیشرفت‌های علمی ما بر کسی پوشیده نیست و آنها در این مسیر از هیچ‌ کاری دریغ نکرده‌اند؛ از ترور دانشمندان ما گرفته تا بازداشت اساتید و دانشجویان ایرانی!

به گزارش تحلیل ایران، تلاش آمریکا و دشمنان ایران اسلامی در مقابل پیشرفت‌های علمی ما بر کسی پوشیده نیست و آنها در این مسیر از هیچ‌کاری دریغ نکرده‌اند، از ترور دانشمندان ما گرفته تا بازداشت اساتید و دانشجویان ایرانی!

مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس هم یکی از دانشمندان ایرانی است که آمریکا با بازداشت وی و دو نفر از دانشجویانش سعی کرده در مسیر پرشتاب پیشرفت علمی کشور سد ایجاد کند، غافل از اینکه این اقدامات نه تنها نمی‌تواند جلوی پیشرفت‌های ما را بگیرد بلکه پرده‌ای دیگر از رفتار خصمانه آمریکا را کنار می‌زند.

سلیمانی در رشته خون‌شناسی (هماتولوژی) و سلول‌های بنیادی تحقیق می‌کند و  ۱۵ مهر ماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد که پیش از ورود به خاک این کشور توسط FBI دستگیر و زندانی شد!

 

آنچه موجب شده در این گزارش به موضوع بازداشت سلیمانی بپردازیم گزارشی بود از آسوشیتدپرس درباره جزئیات پرونده این استاد دانشگاه ایرانی که نشان می‌دهد آمریکا برای مبارزه با مردم و و نظام ایران هرکاری از دستش بر می‌آید انجام می‌دهد و حتی حاضر است در این مسیر به گونه‌ای پرونده‌سازی کند تا بتواند دانشمند ایرانی که برای نجات جان انسان‌ها پژوهش می کند را 20 سال در زندان نگاه دارد!

در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره پرونده مسعود سلیمانی و دانشجویانش آمده که دکتر سلیمانی در سفر خود قصد داشته مرحله نهایی پژوهش خود درباره معالجه بیماران سکته مغزی در کلینک معروف "مه‌یو" در مینه‌سوتا را کامل کند، اما وقتی پایش به خاک آمریکا رسید ماموران دولت فدرال او را به اتهام نقض تحریم های تجاری آمریکا علیه ایران و تلاش برای صادر کردن مواد بیولوژیکی به ایران بازداشت کردند! آنگونه که آسوشیتدپرس گزارش داده اتهاماتی که به سلیمانی و دانشجویانش زده‌اند، اتهاماتی است که می تواند حداکثر ۲۰ سال مجازات زندان داشته باشد.

کمتر کسی به اینکه بازداشت استاد دانشگاه ایرانی توسط آمریکا به دلیل رفتار خصمانه آنها علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران است، شک دارد و اینکه شیطان بزرگ با پرونده‌سازی برای استاد ایرانی تلاش می‌کند دلیل زندانی کردن وی را توجیه کند، ولی آنچه به نظر مهم می‌رسد این است که اساتید و دانشجویان ایرانی و فعالان حقوق بشری باید برای نشان دادن چهره واقعی آمریکا و آزادی استاد دانشگاه تربیت مدرس با تمام توان تلاش کنند.

                               

آمریکا     دانشمندان ایرانی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :