موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/148742 :کد

در گمرک

جزئیات شناسایی کالاهای ممنوعه رسوب کرده در گمرک

  شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ — ۱۲:۰۲
تعداد بازدید : ۱۰۳   
 تحلیل ایران -جزئیات شناسایی کالاهای ممنوعه رسوب کرده در گمرک

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالاهای ممنوعه گروه چهار که در گمرک رسوب کرده در حال شناسایی است و به هیچ عنوان با ترخیص آنها موافقت نخواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران، رضا رحمانی در حاشیه اولین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرک اظهار داشت: بخشی از این اتفاق طبیعی است و فرایند کار در حال طی شدن است، به طوری که تخصیص ارز صورت گرفته و سالها در نوبت ترخیص هستند. 

وی ادامه داد: طبق هماهنگی انجام شده با گمرک، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در امور ترخیص کالاها از گمرک تسریع شده و اکثر کالاها فرایند طبیعی ترخیص را طی می‌کنند. 

وی در مورد رسوب کالاهای ممنوعه گروه چهار در گمرک نیز گفت: گمرک و سازمان بنادر در حال شناسایی این کالاها هستند تا اجازه واردات نداشته باشند.

* با واردات کالاهای گروه 4 برخورد قانونی خواهد شد

وی با بیان اینکه 90 درصد کالاهای وارداتی به کالاهای اساسی، مواد اولیه و نهاده‌های دامی اختصاص دارد، اظهار داشت: حجم کالاهای ممنوعه گروه چهار رقم پایینی است و تمهیداتی اندیشیده شده که تا جایی که امکان دارد، این کالاها از مبادی حرکت نکنند. 

رحمانی ادامه داد: واردات کالاهای گروه چهار ممنوع است و واردکنندگان این کالاها باید بدانند که ما با ترخیص آنها موافقت نمی‌کنیم و حتی در این مورد برخورد قانونی نیز خواهد شد. 

                               

صنعت     کالاهای اساسی     گمرک            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :