موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران و جهان

a/148801 :کد

پس از درگذشت آمانو

مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی از آمریکا آمد

  ﺳﻪشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۸:۱۵
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی از آمریکا آمد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد معاون مدیرکل این نهاد که زمانی در دولت آمریکا سِمت داشته، به‌طور موقت جانشین یوکیا آمانو خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران ، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد «مری آلیس هیوارد» از امروز به‌طور موقت جانشین «یوکیا آمانو» فقید خواهد شد و وظایف مدیرکلی این نهاد بین‌المللی را برعهده خواهد گرفت.

مری آلیس هیوارد ملیت آمریکایی دارد و از سال 2016 معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده است. وی قبل از سال 2009 در حوزه منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در دولت آمریکا فعالیت می‌کرده است.

پیش از این رسانه‌ها از «رافائل گروسی» نماینده آرژانتین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «کورنل فروتا» از رومانی که مذاکره‌کننده ارشد آژانس و مدیر دفتر آمانو بوده است، به‌عنوان مهم‌ترین نامزدهای جانشینی آمانو نام برده بودند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صبح روز دوشنبه در نامه‌ای به کشورهای عضو این سازمان، از درگذشت یوکیا آمانو مدیرکل این آژانس خبر داد.

هفته گذشته دیپلمات‌های آگاه و مطلع اعلام کرده‌ بودند یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دچار یک بیماری ناشناخته است و قصد دارد در ماه مارس سال آینده زودتر از موعد از این سمت کناره‌گیری کند.

آمانو دیپلمات 72 ساله ژاپنی در سال 2017 میلادی برای سومین دوره چهار ساله تا نوامبر 2021 میلادی به‌عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتخاب شده بود.

                               

آژانس انرژی اتمی     آمانو     آمریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :