موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148839 :کد

اروپا

پیام تبریک پوتین برای جانسون؛ ابراز امیدواری به بهبود روابط مسکو

  پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۹۴   
 تحلیل ایران -پیام تبریک پوتین برای جانسون؛ ابراز امیدواری به بهبود روابط مسکو

رئیس جمهوری روسیه در پیام تبریک خود برای "بوریس جانسون" ابراز امیدواری کرد که در دوره نخست وزیری او، روابط مسکو و لندن بهبود پیدا کند که این مسئله به نفع دو ملت روسیه و انگلیس خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه با ارسال پیام تلگرامی برای "بوریس جانسون" ، انتصاب وی به سمت نخست وزیری انگلیس را تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین در این پیام، ضمن ابراز امیدواری نسبت به بهبود روابط دوجانبه بین مسکو و لندن در زمان نخست وزیری جانسون، یادآور شد که توسعه و بهبود روابط روسیه و انگلیس در عرصه‌های مختلف در جهت تامین منافع هر دو ملت خواهد بود.

"بوریس جانسون" رهبر حزب محافظه کار انگلیس روز دوشنبه در پارلمان این کشور برای سمت نخست وزیری این کشور رای آورده و جایگزین " ترزا می" شد. جانسون پس از رای گیری وعده داد که تمام انرژی خود را به کار می‌بندد تا خروج این کشور از ترکیب اتحادیه اروپا را تا قبل از تاریخ 31 اکتبر تحقق یابد. وی پیش از این، مسئولیت وزارت امور خارجه انگلیس را بر عهده داشت و اختلاف نظر نظرات زیادی درباره "برگزیت" با خانم ترزا می داشت.

روز گذشته "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه با اشاره به این واقعیت که روابط روسیه-انگلیس که در حال حاضر بدترین دوران خود را سپری می‌کند، گفت: روابط دو کشور در طول دوره مسئولیت آقای جانسون در سمت وزیر امور خارجه انگلیس روند رو به تیرگی خود را ادامه داد، بعید است در دوره نخست وزیری وی نیز بهبود پیدا کند.

                               

بین الملل     اروپا     پوتین     لندن        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :