موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148867 :کد

اروپا

پرواز پهپادهای جاسوسی آمریکایی در نزدیکی مرزهای روسیه

  شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۹۷   
 تحلیل ایران -پرواز پهپادهای جاسوسی آمریکایی در نزدیکی مرزهای روسیه

با توجه به افزایش عملیات جاسوسی-شناسایی کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای روسیه، روز گذشته نیز یک فروند پهپاد شناسایی نیروی هوایی آمریکا، ساعت‌ها در نزدیکی سواحل روسیه بر فراز آب‌های دریای سیاه پرواز کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری «نووستی»، منبع اطلاعاتی نظارت بر پروازها «PlaneRadar» اعلام کرد که یک فروند هواپیمای بدون خلبان راهبردی از نوع «RQ-4A Global Hawk» متعلق به نیروی هوایی آمریکا روز گذشته (جمعه) برای مدت زمان طولانی، پروازهای شناسایی را در نزدیکی سواحل روسیه در آسمان دریای سیاه انجام داده است.

بر اساس این اطلاعات، این پهپاد آمریکایی از پایگاه هوایی آمریکا در خاک ایتالیا برخاسته و پروازهای شناسایی را در نزدیکی مرزهای روسیه در مناطق شرقی اوکراین انجام داده و سپس برای مدت 5 ساعت در نزدیکی سواحل روسیه در برفراز آبهای دریای سیاه پرواز کرده است. این پرواز در طول سواحل شبه جزیره کریمه و منطقه کراسنودارسک روسیه انجام گرفته است.

پیش از این نیز گزارش شده بود، یک فروند پهپاد راهبردی آمریکایی و یک فروند هواپیمای شناسایی انگلیسی در حال پرواز در نزدیکی مرزهای جنوبی و غربی روسیه شناسایی شده است.

اخیراً پرواز هواپیماهای جاسوسی و پهپادهای خارجی در نزدیکی مرزهای روسیه افزایش قابل توجهی یافته است. این پروازها بیشتر در منطقه دریای سیاه، منطقه کالینینگراد (غربی ترین منطقه روسیه در قلب اروپا) و همچنین در نزدیکی پایگاه‌های نظامی روسیه در خاک سوریه مشاهده میشوند.

به رغم درخواست‌های مکرر وزارت دفاع روسیه، واشنگتن از متوقف کردن این عملیات جاسوسی-شناسایی در نزدیکی مرزهای روسیه خودداری میکند.

                               

بین الملل     اروپا     پهباد     امریکا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :