موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/148898 :کد

دانشمند ایرانی

اعتراض کمپین دفاع از حقوق ایرانیان به بازداشت دانشمند ایرانی

  شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۸۵   
 تحلیل ایران -اعتراض کمپین دفاع از حقوق ایرانیان به بازداشت دانشمند ایرانی

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان در خارج از کشور در بیانیه‌ای نسبت به بازداشت غیرقانونی یکی از دانشمندان کشورمان در آمریکا، واکنش نشان داد.

به گزارش تحلیل ایران ، کمپین دفاع از حقوق ایرانیان در خارج از کشور در بیانیه‌ای نسبت به بازداشت غیرقانونی دکتر مسعود سلیمانی یکی از دانشمندان کشورمان در آمریکا، واکنش نشان داد.

در اطلاعیه این کمپین آمده است: بیش از 9 ماه از  دستگیری و بازداشت دکتر مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی در آمریکا می‌گذرد. وی یکی از محققین برجسته در حوزه سلول‌های بنیادی کشورمان می‌باشد. تولید علم و دانش توسط فرد و یا هر کشوری شاید جنبه شخصی و یا ملی یک کشور باشد ولی بهره برداری و استفاده آن در نهایت جهانی خواهد بود. ممانعت از تحقیق و محبوس یه محقق به بهانه تحریم ناشی از کدام تفکر انسانی می‌تواند باشد؟ 

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان در خارج از کشور، به‌منظور حمایت از این هموطن و جلوگیری از تضییع بیشتر حقوق فردی و ملی ایشان به‌واسطه اغراض سیاسی، ابتدا از ریاست جمهور و سپس از وزیر محترم خارجه تقاضا دارد در خصوص آزادی وی اقدام عاجل مبذول دارند. بهمین منظور تلاش داریم مجوزهایی جهت گردهمایی و جمع آوری امضا و ارسال به کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد دریافت نماییم.

شایان ذکر است بواسطه عدم ارتباط مستقیم دیپلماتیک و وجود اصطکاک سیاسی با امریکا حافظ منافع کشورمان پاکستان در این حوزه می‌باشد که عکس العمل قابل توجهی از آنها رخ نداده باشد با اقدامی ملی، دور از هرگونه تفکر و غرض سیاسی از این دانشمند ایرانی و هموطن خود دفاع و آزادی وی را موجب گردیم.

                               

سیاسی     ایران     امریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :