موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148936 :کد

رئیس‌کمیته‌قضایی مجلس نمایندگان‌آمریکا:

ترامپ سزاوار استیضاح است

  دوشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۸:۲۷
تعداد بازدید : ۹۲   
 تحلیل ایران -ترامپ سزاوار استیضاح است

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای گفت با توجه به اظهارات بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، ترامپ سزاوار استیضاح است.

به گزارش تحلیل ایران «جری نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا حضور «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا در جلسه استماع این کمیته را نقطه عطفی در برملا کردن دروغ های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دانست.

وی که با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، گفت:«ما درباره فسادهای دولت و سوء استفاده از قدرت تحقیق می کنیم. چیزهایی که رابرت مولر در گزارش خود بیان کرد ممکن است نقض های احتمالی باشد که باعث توسل به ماده ای از قانون درباره استیضاح شود. ما درحال تحقیق هستیم و مشخص خواهیم کرد که آیا باید این مواد قانونی را به مجلس نمایندگان ارائه کنیم؟ ما به دادگاه مراجعه می کنیم تا به مدارک بیشتری دست یابیم.»

پس از حضور رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در جلسه شهادت کنگره، تلاش دموکراتها برای استیضاح ترامپ افزایش یافته است.

رابرت مولر در این نشست برخی از اتهامات ترامپ برای تضعیف روند تحقیقات در پرونده روسیه را تایید کرده است.

روند استیضاح ترامپ به دلیل آغاز تعطیلات تابستانی کنگره متوقف شده است. نمایندگان آمریکایی از روز پنجشنبه به مدت 6 هفته به تعطیلات رفته اند.

                               

آمریکا     دونالد ترامپ                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :