موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148946 :کد

در عربستان

یگان پهپادی ارتش یمن پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط عربستان

  ﺳﻪشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۸:۱۶
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -یگان پهپادی ارتش یمن پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط عربستان

سخنگوی نیروهای مسلح یمنی شامگاه دوشنبه از بمباران پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط عربستان سعودی توسط پهپادهای قاصف K۲‌ خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه دوشنبه خبر داد که یگان پهپادی این کشور در عملیاتی گسترده پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط را با پهپادهای قاصف K2‌ هدف قرار داد.

سریع تاکید کرد که در این عملیات، آشیانه جنگنده‌های سعودی و اهداف نظامی دیگر در این پایگاه هوایی با دقت هدف قرار داده شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که حمله به پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط در پاسخ به تجاوز ادامه دار و محاصره ظالمانه و جنایت‌های ائتلاف متجاوز علیه مردم یمن است.

 

این حمله پهپادی در حالی صورت می‌گیرد که توپخانه ارتش سعودی بعد از ظهر دوشنبه یک بازار را در شهرستان «قطابر» در استان صعده در شمال یمن هدف قرار داد که این حمله  دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر یگان پهپادی ارتش یمن روز یکشنبه نیز با پهپاد‌هایی از نوع «قاصف k2» اهدافی نظامی در فرودگاه نجران واقع در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار گرفته بود.(جزئیات بیشتر)

عربستان از فرودگاه‌های غیرنظامی در جنوب کشورش برای فعالیت‌های نظامی علیه یمن استفاده می‌کند به نحوی که یک مرکز کنترل از راه دور برای پهپادها در فرودگاه‌ها با هدف انجام مأموریت‌های رصد و حمله به خاک یمن ایجاد شده است.

ائتلاف سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده و تا کنون بیش از 50 هزار نفر را کشته یا زخمی کرده است.

                               

پهباد     عربستان     آمریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :