موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148983 :کد

فورد:

آمریکا حضور اسد در قدرت را تا انتخابات آینده پذیرفته است

  چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -آمریکا حضور اسد در قدرت را تا انتخابات آینده پذیرفته است

سفیر سابق آمریکا در سوریه اعلام کرد آمریکایی‌ها متقاعد شده‌اند که «بشار اسد» تا برگزاری انتخابات آینده همچنان رئیس‌جمهوری سوریه باقی بماند.

به گزارش تحلیل ایران، «رابرت فورد» سفیر سابق آمریکا در سوریه تأکید کرد، آمریکایی‌ها متقاعد شده‌اند که «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه حداقل تا انتخابات آتی در قدرت خواهد ماند.

فورد، روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه «المیادین»، خاطرنشان کرد روابط کنونی بغداد و دمشق، که در حال بهبود یافتن است با خواسته آمریکا از عراق همخوانی ندارد.

فورد گفت نیروهای آمریکا در منطقه مرزی «التنف» باقی خواهند ماند تا از ارتباط ایران و سوریه از طریق این منطقه جلوگیری کند.

وی افزود یکی از اهداف آمریکا از استقرار در شرق سوریه «جلوگیری از نفوذ ایران در آنجاست»، واشنگتن می‌خواهد از کُردها در این منطقه حمایت و از بازگشت داعش به آنجا جلوگیری کند.

سفیر سابق آمریکا در سوریه با تأکید بر این‌که بخش اعظمی از آمریکایی‌ها توجهی به آینده کُردهای سوریه ندارند، به آنها هشدار داد که محتاط باشند.

رابرت فورد بار دیگر بر حمایت آمریکا از ایجاد منطقه خودمختار به‌ویژه در شمال سوریه تأکید و ادعاکرد که واشنگتن خواهان تجزیه سوریه نیست ولی از تشکیل حکومت غیرمتمرکز در این کشور حمایت می‌کند.

فورد درباره حضور نیروهای آمریکایی در سوریه، که علیه دولت سوریه می‌جنگند، تصریح کرد، واشنگتن هرگز اعلام نخواهد کرد که درصدد اعزام نیروهای آمریکایی برای جنگیدن با دولت سوریه است.

وی افزود: «به تظاهرات‌کنندگان سوری در حماه اعلام کردم که انتظار نداشته باشند نیروهای آمریکایی برای کمک آنها بیایند.» فورد در سال 2011، زمانی‌که سفیر آمریکا در دمشق بود، از شهر حماه بازدید کرده بود؛ او در آنجا در یکی از تظاهراتی علیه نظام مرکزی کشور، که دمشق آن را تحریکی از سوی آمریکا قلمداد کرد، مشارکت داشت.

رابرت فورد درباره تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه و بمباران مناطقی از این کشور، تأکید کرد: «آمریکا از حملات هوایی اسرائیل که در این چارچوب انجام می‌دهد، حمایت می‌کند.»

                               

سوریه     بشار اسد     آمریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :