موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/148992 :کد

اروپا

انتقاد روسیه از سکوت سازمان ملل درباره جنایات تروریست‌‌ها در سوریه

  چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -انتقاد روسیه از سکوت سازمان ملل درباره جنایات تروریست‌‌ها در سوریه

نماینده دائم روسیه در شورای امنیت با تأکید بر اینکه اخبار حمله روسیه به بیمارستان و مدرسه در سوریه "دروغ محض" است، سازمان ملل را به استفاده از اطلاعات غیرموثق و ساختگی و سکوت درباره قربانیان تروریست‌ها

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، شب گذشته در نشست شورای امنیت، این سازمان را به استفاده از اطلاعات نادرست و ساختگی و سکوت درباره تعداد قربانیان تروریست‌ها در سوریه متهم کرد.

پیش از این "مارک لوکوک" معاون دبیرکل سازمان ملل در مسائل انسانی مدعی شد که «بیش از 90 روز بمباران‌های هوایی و پرتاب موشک توسط نیروهای دولتی و نظامیان روسیه منجر به "قتل‌عام" در منطقه به‌اصطلاح کاهش تنش ادلب شده است». وی گفت: «اگر به عکس‌های ماهواره‌ای از شهرهای خالی در منطقه جنوب ادلب در ماه آوریل و در اواخر ماه ژوئن نگاه کنیم، به‌خوبی می‌توان گفت که روسیه از روش "زمین سوخته" استفاده کرده است».

نبنزیا در پاسخ به این اتهامات به فعالیت تروریستهای گروه "هیئت‌التحریرالشام" و دیگر گروههای تروریستی متحد آنها در منطقه ادلب اشاره کرد و یادآور شد: «تروریست‌ها در حال افزایش توان نظامی خود هستند، تعداد سلاح‌های خارجی آنها افزایش قابل توجهی یافته و آنها به پهپاد و سامانههای پرتاب موشک مجهز شده‌اند».

نماینده روسیه در شورای امنیت تأکید کرد؛ جالب است که آقای مارک لوکوک امروز در سخنان خود کاملاً درباره تعداد قربانیان میان مردم غیرنظامی حملات تروریست‌ها در سوریه سکوت اختیار کرد.

این دیپلمات بلندپایه روس از معاون دبیرکل خواست تا از اطلاعات نادرست و غیرموثق در گزارشات خود استفاده نکند.  نبنزیا گفت: «اطلاعات درباره سوریه باید از منابع موثق و نه از منابعی که برخورد سیاسی با اوضاع سوریه دارند گرفته شود و درست بودن آنها باید مورد تأیید قرار بگیرد. امروز گفته شده روسیه به بیمارستان و مدرسه حمله کرده و این دروغ محض است».

این دیپلمات روس یادآور شد که مسکو بارها از سازمان ملل خواسته تا اطلاعات رسیده را با مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم که به‌صورت شبانه‌روزی در سوریه فعالیت دارد مورد بررسی قرار دهد.

وی تأکید کرد: «روسیه به تلاش خود برای برقراری صلح در سوریه ادامه می‌دهد در حالی که همتایان غربی ما تلاش می‌کنند تا منطقه تحت کنترل تروریست‌ها در استان ادلب سوریه همچنان حفظ شود».

منطقه ادلب سوریه، آخرین استان این کشور است که بخشهای قابل توجهی از آن همچنان تحت کنترل تروریست‌ها و گروه‌های مسلح غیرقانونی قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :