موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/149069 :کد

بازار سهام

آغاز به کار هیئت‌های تحقیق و تفحص از خصوصی‌سازی پس از تعطیلات مجلس

  یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۷۹۰   
 تحلیل ایران -آغاز به کار هیئت‌های تحقیق و تفحص از خصوصی‌سازی پس از تعطیلات مجلس

تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی در حالی در قالب ۶ کمیته پس از تعطیلات مجلس آغاز می‌شود که نمایندگان از مردم دعوت کرده‌اند اگر اطلاعات و مدارکی در اختیار دارد به دفتر هیئت تحقیق و تفحص از این سازمان در

به گزارش تحلیل ایران ، در فروردین ماه امسال بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی‌سازی در هفت محور موافقت کردند.

بر این اساس نیز حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی خبرداد و گفت: با انتخاب اعضای هیئت، کاظم دلخوش  به عنوان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی انتخاب شد.

وی همچنین اظهار داشت: قرار است سازمان خصوصی‌سازی دفتری در اختیار هیئت تفحص قرار دهد تا اعضای هیئت بتوانند در صورت لزوم بررسی‌های خود را در این سازمان انجام دهند. ضمن این که اگر  فردی درباره خصوصی‌سازی‌ها‌ و نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی، اطلاعات و مدارکی دارد برای ارزیابی به دفتر هیئت تفحص از سازمان خصوصی‌سازی در کمیسیون اقتصادی پارلمان ارسال کند.

بر این اساس به تازگی سیدمحمدجواد ابطحی، عضو هیأت رئیسه هیأت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی از آغاز به کار این هیأت در قالب 6 کمیته در اولین هفته کاری مجلس بعد از تعطیلات صحن خبر داده است و گفته در مجلس هیأت‌های تحقیق و تفحص از خصوصی‌سازی شرکت‌های مختلف همچون ماشین‌سازی تبریز و... تشکیل شده، اما در این هیأت خصوصی‌سازی به طور عام چه در دوره آقای پوری‌حسینی و چه قبل از آن مورد تحقیق و تفحص قرار می‌گیرد و محدود به یک یا چند شرکت نیست.

ابطحی اظهار داشت: هیأت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی دو دفتر کاری در مجلس شورای اسلامی و سازمان خصوصی‌سازی دارد و مردم هر اطلاع، سند و مدرکی در رابطه با تخلف صورت‌گرفته در واگذاری‌ها دارند، می‌توانند به این دو دفتر در مجلس و سازمان خصوصی‌سازی ارائه کنند.

عضو هیأت رئیسه هیأت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی در پایان گفت: قرار است تا خطوط تلفنی هم برای این دو دفتر درنظر گرفته شود، اما تا آن زمان در مجلس تلفن‌های کمیسیون اقتصادی جوابگوی مردم برای این منظور خواهند بود.

این در حالی است که چندی پیش نیز سیدکاظم دلخوش اباتری، عضو کیمسیون اقتصادی مجلس با دعوت از مردم برای همکاری در این پرونده، تصریح کرد: اگر فردی در سراسر ایران درباره خصوصی سازی‌ها و نحوه واگذاری‌ها اطلاعات و مدارکی در اختیار دارد به دفتر هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی در کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :