موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دانشگاه

a/149122 :کد

سیاست ایران

خاکی صدیق: توسعه دوره‌های مشترک دانشگاه‌ها با خارج از کشور

  ﺳﻪشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۱۰۱۶۳   
 تحلیل ایران -خاکی صدیق: توسعه دوره‌های مشترک دانشگاه‌ها با خارج از کشور

معاون آموزشی وزارت علوم از توسعه دوره‌های مشترک دانشگاه‌های داخلی با دانشگاه‌های خارج از کشور خبرداد.

به گزارش تحلیل ایران ،‌ علی خاکی صدیق در نشست روسای دانشگاه‌های متولی کارگروه همکاری‌های علمی بین المللی و سفرای کشورهای هدف با محوریت همکاری‌های علمی بین المللی و چالش‌ها و راه‌های برون رفت که امروز با حضور وزیر علوم در وزارت علوم برگزار شد، گفت: وزارت علوم علاقمند به توسعه دوره‌های مشترک دانشگاه‌های داخلی با دانشگاه‌های خارج از کشور است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌های مشترک بین المللی یکی از چهار سیاست اصلی وزارت علوم در جهت بین المللی سازی دانشگاه‌ها است تا در نتیجه اجرای این برنامه کمکی به ارتقای کیفی برنامه‌های آموزشی داشته باشد. البته برگزاری این دوره‌ها باید به شیوه درست اجرا شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: اصول برگزاری  دوره‌های مشترک بین المللی دانشگاه‌های داخلی این است که این دوره‌ها، بیشتر در مقطع تحصیلات تکمیلی برگزار شود.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های ما بیشتر تلاش می‌کنند در حوزه‌های جدید علوم و فناوری این دوره‌ها را افزایش دهند و کمتر در حوزه‌های سنتی ورود پیدا می‌کنند. ما علاقمندیم در علوم جدید با دانشگاه‌های معتبر برگزاری دوره‌های خود را تقویت کنیم.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین به چالش‌های برگزاری دوره‌های مشترک دانشگاه‌های داخل با خارج از کشور اشاره کرد و گفت: برخی از این چالش‌ها بیشتر به حوزه‌ مسائل مالی مرتبط می‌شود و در واقع هزینه بر شدن این دوره‌ها مشکلی است که دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند در نتیجه متقاضیان کمتری در این دوره‌ها شرکت می‌کنند در نتیجه این موضوع کیفیت برگزاری دوره‌ها را ممکن است تحت تاثیر قرار دهد.

خاکی صدیق خاطر نشان کرد: یکی از اقداماتی که وزارت علوم دنبال آن است تا هزینه‌های ناشی از برگزاری دوره‌های مشترک کاهش یابد این است که ما بتوانیم با طرف‌های خارجی به گونه‌ای این دوره‌ها را برگزار کنیم که هزینه‌های کمتری از نظر شهریه نیاز داشته باشد.

                               

سیاسی     ایران     دانشگاه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :