موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149131 :کد

اروپا

بولتون:تا وقتی مادورو در قدرت است مخالف برگزاری انتخابات در ونزوئلا

  ﺳﻪشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۶۹   
 تحلیل ایران -بولتون:تا وقتی مادورو در قدرت است مخالف برگزاری انتخابات در ونزوئلا

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: واشنگتن مخالف برگزاری انتخابات جدید در ونزوئلا تا زمانی است که مادورو همچنان قدرت را در دست دارد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از رویترز، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به روسیه و چین هشدار داد تا از نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا حمایت نکنند چرا که ونزوئلا احتمالا پس از سرنگونی مادورو قادر به بازپرداخت بدهی های خود به این دو کشور نخواهد بود.

وی در اظهاراتی گفت: یک دولت منتخب دموکراتیک در ونزوئلا احتمالا روسیه و چین را قدرت های متخاصم خواهد دانست، آن هم به خاطر حمایت از یک رژیم مجرم و تبهکار برای یک مدت طولانی و احتمالا میلیاردها دلار بدهی کاراکاس به پکن و مسکو را پرداخت نخواهد کرد. حمایت های ادامه دار از مادورو موجب خواهد شد تا تاثیر منفی بر بازپرداخت بدهی های رئیس جمهور فعلی ونزوئلا به چین و روسیه داشته باشد.

روسیه و چین به حمایت های قاطع خود از دولت مادورو ادامه می دهند.

بولتون در ادامه افزود: واشنگتن مخالف برگزاری انتخابات جدید در ونزوئلا تا زمانی است که مادورو همچنان قدرت را در دست دارد چرا که دولت وی در انتخابات دخالت و دستکاری می کند.

تنش ها بین آمریکا و ونزوئلا طی سال جاری میلادی از زمانی که خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس مجمع ملی، خود را رئیس جمهور ونزوئلا خوانده است، به شدت تشدید شده است. وی مدعی شده است که انتخاب نیکولاس مادورو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا در انتخابات 2018 میلادی غیرقانونی بوده است.

ایالات متحده و اکثر کشورهای غربی، گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند و این مساله موجب تشدید بحران سیاسی این کشور شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :