موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/14919 :کد

0

۱۱ هزار هکتار زمین کشاورزی تجهیز و نوسازی می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۹
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -۱۱ هزار هکتار زمین کشاورزی تجهیز و نوسازی می‌شود

مدیرکل دفتر امور آب و خاک معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای تجهیز و نوسازی ۱۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور است.

مدیرکل دفتر امور آب و خاک معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای تجهیز و نوسازی 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور است.

به گزارش خبرنگار فارس به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا پرستار مدیرکل دفتر امور اب و خاک معاونت آب و خاک وزارت جهاد گفت: برای اجرای طرح تجهیز و نوسازی در سطح 11 هزار هکتار اراضی کشاورزی در سال جاری، 58 میلیارد تومان مصوب شده است.

وی افزود: از این رقم 35 میلیارد تومان مربوط به تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری سه استان شمالی کشور و مابقی برای تجهیز و نوسازی اراضی پایاب سدها است.

پرستار با بیان این که از طریق اجرای طرح‌های تجهیز و نوسازی و تسطیح اراضی، راندمان آبیاری به طور متوسط 14 درصد افزایش می‌یابد، اظهار داشت: با اجرای این طرح بین 1500 تا 3000 متر مکعب آب در هر هکتار صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرکل دفتر امور آب و خاک معاونت آب و خاک در عین حال به اختصاص ردیف مستقل برای اجرای این طرح در استان فارس اشاره و تصریح کرد: امسال 9.8 میلیارد تومان به طور مستقل برای تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی استان فارس تصویب شده که در صورت تامین این اعتبار، 200 هزار هکتار از اراضی، زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرد.

پرستار بیان داشت: برای 11 هزار هکتار تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی کشور، 20 میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی افزود: امسال 40 درصد عملیات تجهیز و نوسازی در زمین‌های شالیزاری و 60 درصد نیز در اراضی پایاب سدها اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور آب و خاک معاونت آب و خاک بیان داشت: تاکنون 700 هزار هکتار از اراضی پایاب سدها و بندهای انحرافی مستقل از محل اعتبارات ملی، 650 هزار هکتار از اراضی پایاب شبکه‌های سنتی مانند چشمه‌ها و قنوات از محل اعتبارات استانی و نزدیک به 100هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان‌های شمالی تجهیز و نوسازی شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :