موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149190 :کد

امریکا

چشم‌پوشی دادگاه آمریکایی از شکنجه و بدرفتاری نظامیان این کشور

  پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۷۷۲   
 تحلیل ایران -چشم‌پوشی دادگاه آمریکایی از شکنجه و بدرفتاری نظامیان این کشور

یک دادگاه در آمریکا ۴ نظامی این کشور را که به شکنجه و بدرفتاری زندانیان افغان متهم بودند را پیش از محاکمه از اتهامات تبرئه کرد.

به گزارش  تحلیل ایران ، یک دادگاه نظامی در آمریکا اتهامات علیه 4 نظامی این کشور که به ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان متهم بودند را پیش از اینکه مورد محاکمه قرار بگیرند، رد کرد.

به گزارش «کی.پی.بی.اس» این نظامیان به شکنجه و بدرفتاری با زندانیان افغان از جمله شلیک گلوله در نزدیکی سر آن‌ها و انداختن تخته سنگ روی سینه آن‌ها و سپس مخفی کردن این جنایات متهم بودند.

نظامیان آمریکایی این جنایات را در سال 2012 مرتکب شده و قرار بود نونزدهم ماه جاری میلادی محاکمه شوند.

نظامیان آمریکایی بارها بطور عمد مرتکب کشتارغیرنظامیان افغان و نقض قوانین جنگی شده‌اند اما به دلیل مصونیت قضایی که در افغانستان دارند امکان محاکمه آن‌ها در این کشور وجود ندارد و در آمریکا نیز غالباً یا مورد پیگرد قرار نگرفته و یا تبرئه می‌شوند.

چندی پیش دونالد ترامپ نیز درباره پیگرد یک نظامی آمریکایی که به «اعدام خودسرانه» یک تبعه افغان متهم بود ضمن قهرمان خواندن وی گفته بود که برای تبرئه شدن این نظامی تلاش خواهد کرد.

در سال 2012 نیز یک نظامی آمریکایی به روستایی در نزدیکی پایگاه نظامیان آمریکایی رفت و با خونسردی تمام 4 غیرنظامی مرد، 4 زن و 9 کودک را ابتدا به ضرب گلوله کشت و سپس اجساد آن‌ها را سوزاند؛ اما با وجود اعتراف وی به ارتکاب این جنایت هولناک در سال 2013  تاکنون حکم اعدام وی صادر نشده است.چندی پیش نیز «فاتو بنسودا» دادستان دادگاه بین‌المللی لاهه از تمایل خود برای بررسی جنایات جنگی در افغانستان از جمله جنایات نظامیان آمریکایی در این کشور خبر داده بود اما پس از فشارهای آمریکا و تهدیدات واشنگتن مبنی بر اعمال تحریم دادگاه از پیگیری این جنایت‌ها خودداری کرد.

                               

بین الملل     امریکا     شکنجه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :