موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149261 :کد

اسیای غربی

اخبار اسرائیل|از تمدید حالت فوق‌العاده در تل‌آویو تا تهدید وزیر

  ﺳﻪشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ — ۱۵:۵۵
تعداد بازدید : ۹۷   
 تحلیل ایران -اخبار اسرائیل|از تمدید حالت فوق‌العاده در تل‌آویو تا تهدید وزیر

تهدید یک وزیر صهیونیست به ترور رهبران حماس،تمدید حالت فوق العاده در رژیم صهیونیستی به مدت چهار ماه دیگر و اعتراف به توانمندی‌های مقاومت در زمینه عملیات پهپادی از جمله خبرهای رسانه‌های رژیم صهیونیستی به

به گزارش  تحلیل ایران ، کمیسیون امور خارجی و امنیتی کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی توصیه کرد تا حالت فوق العاده به مدت چهار ماه دیگر تمدید شود. بر اساس گزارش پایگاه عبری شهرک‌نشینان صهیونیست، این کمیسیون نشستی را به ریاست آوی دیختر عضو کنست از حزب لیکود برای بررسی تصمیم دولت اسرائیل صادره در 28 جولای برای تمدید حالت فوق العاده به مدت چهار ماه دیگر از ژانویه 2020 تا آوریل آن سال برگزار کرده است.

کنست رژیم صهیونیستی معمولا هر سال حالت فوق العاده را به مدت یک سال تمدید می‌کند، ولی به دلیل انحلال کنست، تمدید حالت فوق العاده به مدت فقط چهار ماه صورت گرفته است، این تصمیم با اعتراضات محافل حقوقی روبرو شده چرا که حالت فوق العاده را بیانگر استبداد و تعدی به آزادی‌ها به شکل قابل ملاحظه و حتی موضوع اعتراض و دیگر مسائل اجتماعی دانسته اند.

بر اساس ماده 69 آیین نامه داخلی کنست رژیم صهیونیستی، پیشنهاد دولت از سوی کمیته مشترکی از کمیسیون خارجی و امنیت و کمیته قانون اساسی بررسی و توصیه ها و نتایج آن به کنست ارائه می‌شود. دوره اعلام حالت فوق العاده در شرایط فعلی از چهار ماه از تاریخ اعلام آن فراتر نمی‌رود.

در دوازدهم ژوئن سال جاری میلادی، کنست رژیم صهیونیستی حالت فوق العاده را به مدت چهار ماه تا 12 اکتبر گذشته تمدید کرده بود، قوانین کنست بر این نکته تاکید می کند که کمیته ذیربط توصیه های خود برای تمدید حالت فوق العاده را تا چهارده روز پیش از پایان حالت فوق العاده ارائه کند.

در پایان نشست کمیته مشترک تمام اعضا با اجماع با تمدید حالت فوق العاده تا اول آوریل 2020 میلادی موافقت کردند.

رژیم صهیونیستی،‌حالت فوق العاده را چهار روز پس از اعلام موجودیت رژیم نامشروع، در روز چهاردهم می 1948 اعلام کرد که این مسئله با تکیه بر قانون فوق العاده صورت گرفت که دوران قیمومیت انگلیس بر سرزمین فلسطین در سال 1945 تحمیل کرده بود. از آن زمان تاکنون همچنان قانون حالت فوق العاده در رژیم صهیونیستی تمدید می‌شود، این در حالی است که طرف‌های حقوقی و قضایی از کابینه های مختلف رژیم صهیونیستی خواسته اند برای رهایی از حالت فوق العاده گام بردارند که در عمل چنین اتفاقی رخ نداده و حالت فوق العاده همواره تمدید شده است.

تهدید یک وزیر صهیونیست به ترور رهبران حماس

یک وزیر کابینه رژیم صهیونیستی تهدید کرد که این رژیم رهبران جنبش حماس در نوار غزه را در جنگ آینده از بین خواهد برد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تهدید به ترور رهبران جنبش حماس در هر جنگی کرد که اشغالگران در آینده علیه نوار غزه به راه خواهند انداخت. وی به زعم خود جنبش حماس را مسئول حملات اخیر به صهیونیتس‌ها در خط فاصل میان غزه و اراضی اشغالی 1948 معرفی کرد.

بر اساس گزارش رادیو ارتش رژیم صهیونیستی، «یسرائیل کاتس» وزیر خارجه اسرائیل اظهار داشت حماس مسئول هر عملیات(ضد صهیونیستی) است که رخ می‌دهد و ما باید همواره اعلام کنیم که در واقعیتی به سر می‌بریم که اسرائیل برای کاهش قدرت حماس حرکت می‌کند که بر نابودی تهدید ناشی از تونل‌ها و بهبود اوضاع امنیتی مبتنی است.

وی همچنین در اشاره به عملیات ضد صهیونیستی و نیز تجاوزات اخیر این رژیم به مناطق فلسطینی که پنج شهید به جا گذاشت، گفت ما این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد، دولت اسرائیل در برابر دو وضعیت قرار دارد، وضعیت کنونی که به هر فعالیتی در نوار غزه پاسخ خواهیم داد و وضعیت دوم که در وضعیتی مشخص، جنگ را به آن(نوار غزه) منتقل خواهیم کرد که در آن وضعیت موشک‌هایی بر اسرائیل فرود خواهد آمد و ما برای شکست حماس کار خواهیم کرد.

کاتس مدعی شد که اسرائیل قادر به سرنگونی حکومت حماس است و در حال حاضر سیاست‌های ما روشن است، ما بر آرامش تاکید می‌کنیم، ولی به هر فعالیتی(ضد صهیونیستی) پاسخ می‌دهیم، ولی ممکن است لحظه‌ای فرا برسد که اسرائیل تصمیم بگیرد به طور فراگیر عمل کند، در آن زمان دیگر مصونیتی برای رهبران حماس وجود نخواهد داشت و ما هرگز نبود آرامش در غزه و کرانه باختری را تحمل نخواهیم کرد.

پهپادهای غزه بدون اینکه سرنگون شوند سالم برمی‌گردند

ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه اعلام کرد پهپادهای کوچک به منطقه مرزی در جنوب غزه نفوذ کردند. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دو فروند پهپاد شامگاه دوشنبه پس از نفوذ به مرزها(به مناطق اشغالی) بلافاصله به غزه بازگشتند بدون اینکه ارتش اسرائیل بتواند آنها را سرنگون کند.

ماه گذشته ارتش اسرائیل اعلام کرد یک فروند پهپاد را که از غزه پرواز کرده بود، سرنگون کرد، ارتش اسرائیل از ساکنان شهرک‌های (صهیونیست نشین) در آن زمان خواسته بود که در پی کشف این پهپاد در حالت آماده باش قرار داشته باشند.

در ماه می گذشته، مقاومت فلسطین از هدف قرار دادن یک دستگاه تانک و یک دستگاه نفربر اسرائیلی با استفاده از یک فروند پهپاد کوچک در خلال رویارویی نظامی با نظامیان اسرائیلی خبر داده بود.

روزنامه اسرائیل امروز در ماه ژانویه گذشته اعلام کرده بود که هواپیماهای ناشناس بدون سرنشین توانستند از یکی از مواضع سری و حساس نیروی هوایی اسرائیل فیلمبرداری و عکاسی کرده و نیروی هوایی نتوانست با آن مقابله کند.

این روزنامه در آن زمان نوشته بود نظامیان اسرائیلی از ورود کوادکوپترهایی خبر دادند که توانستند پس از گرفتن عکس و فیلم با موفقیت این مکان را ترک کنند بدون اینکه رهگیری شوند. این روزنامه نوشته بود ارتش هنوز نمی داند که این هواپیماهای کوچک متعلق به کیست و اطلاعی هم از مکان پرواز آن یا هدف نظامی که فیلمبرداری کرده، ندارد.

                               

بین الملل     اسرائیل                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :