موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149410 :کد

اردوغان

اردوغان: درباره ادلب ۱.۵ ساعت با پوتین مذاکره کردم

  شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ — ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۵۵   
 تحلیل ایران -اردوغان: درباره ادلب ۱.۵ ساعت با پوتین مذاکره کردم

رئیس‌جمهور ترکیه به مذاکره تلفنی یک‌ساعت‌ونیمه خود با پوتین درباره ادلب اشاره کرد و گفت: هفته آینده نیز با ترامپ گفت‌وگو خواهم داشت.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم فارغ التحصیلی افسران ژاندارمری و گارد ساحلی در آنکارا گفت: اساس اقدامات‌ ما، اولویت امنیتی کشور و آینده ملت‌ بوده و خواهد بود. لابد نیاز بود که سامانه S-400 را خریدیم.

وی افزود: قرار نیست در حالی که شهروندان‌مان شهید می‌شوند، براساس دستورات کسانی که در دنیای مرفه خود زندگی می‌کنند، رفتار کنیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنرانی خود همچنین اظهار داشت: پایه غربی کریدور تروریسم در مرزهای ترکیه را قطع کردیم. ان‌شاءالله از طریق مذاکرات و قطع پای شرقی آن نقشه بزرگی را خنثی خواهیم کرد.

اردوغان افزود: در گفت‌وگوی تلفنی و 1.5ساعته خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به این موضوع پرداختیم. هفته آینده نیز با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مذاکره خواهم کرد.

به گزارش  تحلیل ایران ، با افزایش پیشروی ارتش سوریه در ادلب ترکیه نگران پایگاه‌های نظارتی خود و همچنین از دست رفتن این منطقه شده که در اشغال تروریست‌های تحت حمایت آنکاراست.

                               

بین الملل     ترکیه     اردوغان     پوتین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :