موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149415 :کد

اروپا

۶ زیردریایی جدید به ناوگان دریایی روسیه می‌پیوندد

  شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ — ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۵۲   
 تحلیل ایران -۶ زیردریایی جدید به ناوگان دریایی روسیه می‌پیوندد

به گفته منابع خبری در مجتمع صنایع دفاعی روسیه، ناوگان نظامی-دریایی این کشور در سال ۲۰۲۰ برای نخستین بار بعد از ۲۸ سال، بطور همزمان ۶ فروند زیردریایی، از جمله چهار زیردریایی اتمی تخصصی تحویل خواهد گرفت.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، یک مقام آگاه در مجتمع صنایع دفاعی روسیه روز جمعه به این خبرگزاری گفت که ناوگان نظامی-دریایی روسیه در سال 2020 برای نخستین بار طی 28 سال گذشته، از شرکت‌های کشتی‌سازی این کشور به طور همزمان 6 فروند زیردریایی از جمله، چهار زیردریایی اتمی دریافت خواهد کرد.

به گفته وی، بر اساس قرارداد امضاء شده، شرکت «سیوماش» در سال 2020 باید نخستین سری از زیردریایی‌های طرح 955آ "کنیاز آلیگ" و نخستین سری از طرح 855ام "نواسیبیرسک" را به ناوگان دریایی روسیه تحویل دهد. این شرکت همچنین زیردریایی طرح 885ام "قازان" و زیردریایی اتمی تخصصی طرح 09852 "بلگوراد" را به ناوگان دریایی کشور تحویل خواهد داد.

به گفته وی، البته این زیردریایی اتمی مدتی زیر نظر موسسه تحقیقات دریایی عمیق وزارت دفاع و بدون دستگاه‌های ویژه "پوسیدون" زیردریایی قرار خواهد داشت، برای این که آزمایشات بر روی آن هنوز به پایان نرسیده است.

این مقام آگاه همچنین اعلام کرد که شرکت «آدمیرال ورفی» هم دو فروند زیردریایی دیزلی-الکتریکی: از جمله زیردریایی طرح 636 "والخوف" و نخستین سری طرح زیردریایی 677 "کرانشتادت" را به ناوگان دریایی روسیه تحویل خواهد داد.

مقامات رسمی شرکت‌های کشتی سازی روسیه در تفسیر این اظهارات، به این خبرگزاری اعلام کردند که تمامی کشتی‌هایی که طبق سفارشات دولتی در حال تولید هستند، طبق برنامه مورد توافق به وزارت دفاع تحویل داده خواهند شد.

پیش از این، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه اعلام کرده بود که تا پایان سال جاری ناوگان دریایی این کشور سه زیردریایی جدید از جمله یک زیردریایی دیزلی و دو زیردریایی اتمی تحویل خواهد گرفت.

لازم به توضیح است، در دوران اتحاد جماهیر شوروی طی سال‌های مشخصی ناوگان نظامی-دریایی بیش از ده زیردریایی در سال تحویل میگرفت، برای مثال، تنها در سال 1971 ناوگان نظامی-دریایی شوروی سابق از شرکت‌های کشتی سازی این کشور 12 زیردریایی اتمی از انواع مختلف تحویل گرفته بود که چنین چیزی در جهان سابقه نداشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :