موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/149482 :کد

اروپا

سوریه و همکاری‌های نظامی، محور مذاکرات امروز پوتین-اردوغان

  ﺳﻪشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۵۳   
 تحلیل ایران -سوریه و همکاری‌های نظامی، محور مذاکرات امروز پوتین-اردوغان

روسای جمهوری روسیه و ترکیه در جریان مذاکرات امروز خود که در حاشیه نمایشگاه صنایع هوا-فضای روسیه «ماکس-۲۰۱۹» انجام می‌شود، همکاری‌های دوجانبه، ازجمله در عرصه نظامی-فنی و مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی ر

به گزارش  تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه امروز 27 آگوست (5 شهریور ماه) با "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه که برای یک سفر کوتاه کاری به روسیه سفر کرده، در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی صنایع هوا-فضای روسیه «ماکس-2019»، همکاری‌های دوجانبه در عرصه نظامی-فنی را مورد بررسی قرار میدهند.

بر اساس این اطلاعات، دیدار پوتین و اردوغان در شهر "ژوکوفسکی" در استان مسکو انجام شده و روسای جمهوری دو کشور سپس از چهاردهمین نمایشگاه صنایع هوا-فضای روسیه «ماکس-2019» دیدن می‌کنند.

در جریان مذاکرات، دو طرف مسائل مربوط به توسعه همکاریهای روسیه و ترکیه در عرصه‌های مختلف سیاسی و تجاری-بازرگانی، نظامی-فنی و انسانی و همچنین برخی از ابعاد مهم در دستور کار مسائل بینالمللی و منطقهای را بررسی میکنند.

پیش از این "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز اعلام کرده بود که توجه اصلی مذاکرات رهبران دو کشور روی اوضاع کنونی در سوریه و وخامت اوضاع در منطقه ادلب متمرکز خواهد بود.

پیش از این، اردوغان در جریان مذاکرات تلفنی خود با پوتین گفته بود که اقدامات نیروهای دولتی سوریه در استان ادلب، امنیت ترکیه را به خطر میاندازد.

                               

بین الملل     اروپا     سوریه     پوتین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :