موضوعات ‌مرتبط: ورزشی رشته ورزشی

a/149485 :کد

ورزش

حضور یک بانوی ایرانی در معتبرترین مسابقه دارت دنیا

  ﺳﻪشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۹۲   
 تحلیل ایران -حضور یک بانوی ایرانی در معتبرترین مسابقه دارت دنیا

معتبرترین مسابقه دارت در جهان با حضور نماینده کشورمان برگزار می‌شود.

به گزارش  تحلیل ایران ، تور آسیایی معتبرترین مسابقه دارت دنیا با عنوان PDC روزهای 9 و 10 شهریور به میزبانی کشور سنگاپور برگزار می‌شود و مژگان رحمانی بانوی ایرانی به نمایندگی از کشورمان در این مسابقات شرکت می‌کند.

رحمانی در این باره  گفت: در تور آسیایی این مسابقات در سنگاپور من تنها نماینده ایران هستم. در این رقابت‌ها به دلیل سطح بسیار بالایی که دارد، تقریباً همه نفرات شرکت کننده را مردان تشکیل می‌دهند، اما من به همراه 4 زن دیگر از آسیا حضور داریم. هر کسی که بتواند در بین 4 ورزشکار برتر قرار بگیرد، به مسابقات جهانی دعوت خواهد شد.

وی ادامه داد: اعزام به این مسابقه با هزینه شخصی است. انجمن دارت از سال 2016 به بعد هیچ ورزشکاری در رده بزرگسالان را اعزام نکرده، چون معتقد است مدالی کسب نمی‌شود و به همین دلیل فقط اعزام‌ها را در رده جوانان انجام داده و دلیل این موضوع مدال آورى آسان در این رده نسبت به رده بزرگسالان است.

رحمانی عنوان کرد: 200 نفر در این مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند و امیدوارم بتوانم رنکینگ زیر 100 را بدست آورم. با توجه به اینکه سطح مردان بسیار بالاست، به همین دلیل کسب رتبه‌های بهتر کار بسیار دشواری محسوب می‌شود.

وی درباره دلیل اصلی حضورش در این مسابقات گفت: حضور من از این جهت مهم است که PDC در سپتامبر هر سال سه کشور آسیایی را برای میزبانی انتخاب می‌کند که اولویت با کشورهای نفراتی است که در مسابقات PDC شرکت می‌کنند. بر همین اساس ممکن است در صورت میزبانی، یک ایرانی در رقابت‌های جهانی حاضر باشد که افتخار بزرگی است.

این ورزشکار رشته دارت با اشاره به حضورش در مالزی اظهار داشت: یک روز قبل از حضور در سنگاپور، به مالزی می‌روم تا قراردادم را با تیم «دوری» منعقد کنم. با این کار، اولین لژیونر دارت ایران خواهم شد. همچنین یک برند معتبر خارجی هم قرار است یک سال به عنوان اسپانسر شخصی من باشد و در این مدت همه تجهیزات دارت مورد نیاز مرا تامین کند.

                               

ورزشی     مسابقات                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :