موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حج و زیارت

a/14950 :کد

0

حجاج امسال با ترس از حملات تروریستی در عربستان حضور یافتند

  ﺳﻪشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۶
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -حجاج امسال با ترس از حملات تروریستی در عربستان حضور یافتند

بیش از ۲ میلیون مسلمان روز سه شنبه در میان موجی از بیم و هراس از وقوع حملات تروریستی و در شرایطی که خشونت و بحران تروریسم بر کشورهای اسلامی سایه افکنده، مناسک حج را آغاز کردند.

بیش از 2 میلیون مسلمان روز سه شنبه در میان موجی از بیم و هراس از وقوع حملات تروریستی و در شرایطی که خشونت و بحران تروریسم بر کشورهای اسلامی سایه افکنده، مناسک حج را آغاز کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، حدود 2 میلیون و 400 هزار مسلمان امسال، مناسک حج را در میان موجی از هراس و نگرانی از وقوع اقدامات خشونت آمیز و در شرایطی که خشونت و بحران بر جهان اسلام سایه افکنده و همچنین جنگی که عربستان در یمن به راه انداخته است، آغاز کردند.
بر اساس این گزارش، بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر از حج گزاران از سایر کشورها برای انجام این مراسم عبادی به عربستان آمدند که اندونزی با 168 هزار حج گزار، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.
وزارت کشور عربستان،به منظور جلوگیری از وقوع حملات تروریستی اعلام کرد که یکصد هزار نیروی امنیتی خود را در مکان هایی که اعمال حج انجام می شود، مستقر کرده است. همچنین 5 هزار دوربین نیز برای کنترل اعمال حجاج و به منظور حفظ امنیت و سلامت آنها نصب خواهد شد.
«فیصل بن سعید الزهرانی» سخنگوی وزارت بهداشت عربستان همچنین گفت: 25 بیمارستان از جمله 9 بیمارستان در مدینه منوره و 4 بیمارستان در عرفات و نیز 155 درمانگاه در مناطق مختلف برای ارایه خدمات لازم به حجاج مجهز و آماده شده است.
پایگاه اینترنتی روزنامه «الریاض» عربستان نیز به نقل از «منصور الترکی» سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد که به هیچ کس اجازه نمی دهیم که فضای موسم حج را سیاسی کند، چرا که این تجمع عظیم بشری برای ادای رکن پنج از ارکان دین اسلام برگزار می شود.
به گزارش مجله اکونومیست، عربستان هر ساله از حضور حجاج، 8 میلیارد دلار درآمد کسب می کند، بطوری که طبق آمارهای منتشر شده هر حاجی در طول موسم حج در عربستان 4 هزار دلار هزینه می کند.
بر اساس این گزارش، شهر مکه در 10 روز گذشته شاهد حوادث تاسفباری بوده است که با سقوط بالابر غول پیکر در مسجد الحرام در 11سپتامبر (20 شهریور) آغاز شد. در اثر این حادثه 107 نفر کشته و 238 نفر زخمی شدند.
در حادثه روز پنجشنبه گذشته نیز بیش از یکهزار نفر از حجاج در اثر وقوع آتش سوزی در هتل محل اسکان شان در شهر مکه، از این هتل خارج شدند.
در آخرین حادثه نیز وقوع آتش سوزی در طبقه 11 هتل محل اسکان حجاج، سبب خروج یکهزار و 500 نفر از هتل شد. در اثر این حادثه 4 نفر از اتباع یمن زخمی شدند. / ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :