موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد جهان

a/149588 :کد

امریکا

شرکت امارات در نمایشگاه دولتی سوریه با وجود مخالفت صریح آمریکا

  یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ — ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۹۳   
 تحلیل ایران -شرکت امارات در نمایشگاه دولتی سوریه با وجود مخالفت صریح آمریکا

یک هیئت نمایندگی شامل حداقل ۴۰ تاجر اماراتی با وجود فشارهای آمریکا در یک نمایشگاه تجاری دولتی در پایتخت سوریه شرکت کردند.

 به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از رویترز ، یک هیئت نمایندگی شامل حداقل 40 تاجر اماراتی در یک نمایشگاه تجاری دولتی در پایتخت سوریه شرکت کردند. این کار علی رغم هشدار آمریکا علیه تجارت با دولت سوریه و شرکای رئیس جمهور بشار اسد صورت گرفت.

 امارات یکی از متحدان منطقه‌ای و اصلی واشنگتن است که برای مقابله با تاثیر ایران و ترکیه در سوریه ، سعی دارد روابط نزدیکی با دمشق برقرار سازد.  امارات در ماه دسامبر سفارت خود را در سوریه باز کرد و باعث عصبانیت واشنگتن شد.

 این هیئت نمایندگی شامل نمایندگانی از شرکتهایی مثل شرکت ساختمان سازی عربتیک هولدینگ و سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری بود که توسط تاجران برجسته اماراتی اداره می شوند. اعضای اتاق های بازرگانی امارات هم در این هیئت حضور دارند.

 هیئت نمایندگی امارات دمشق را در روزهای پنجشنبه و جمعه ترک کرد.

 امارات در طی جنگ سوریه از گروه‌های نظامی مخالف بشار اسد حمایت کرد ولی نقش آن نسبت به عربستان و قطر اهمیت کمتری داشت.

  مدیر شرکت الغریر امارات گفت نگران هشدارهای آمریکا در مورد تحریم در صورت معامله با دولت سوریه نیست. تعداد بالای نمایندگان این هیئت نشان می‌دهد سایرین هم همین عقیده را دارند.

 سفارت آمریکا در سوریه در 27 اوت در توییتر نوشت گزارشاتی دریافت کرده مبنی بر اینکه برخی تاجران یا اتاق های بازرگانی قصد شرکت در این نمایشگاه را دارند.

« ما هشدار می دهیم هر کس با رژیم بشار اسد یا شرکای آن معامله کند، خود را در معرض تحریم های آمریکا قرار داده است».

 سفارت آمریکا اضافه کرد:« ما تکرار میکنیم شرکت کسب و کارها ، افراد و اتاق های بازرگانی از خارج از سوریه در این نمایشگاه غیر قابل قبول و  بی مورد است».

 محمد حامد عواد الکریم، مدیر توسعه تجارت در شرکت الشمسی دبی که تولید کننده محصولات سرامیکی است گفت:« هدف ما ایجاد یک بازار در سوریه و شرکت در پروژه های بزرگ ساخت و ساز است».

 واشنگتن در حال متحد کردن کشورهای عربی از جمله امارات برای جلوگیری از برقراری رابطه با سوریه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :