موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/149607 :کد

سیاست ایران

باقری: تلاش داریم اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم

  یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۴:۱۶
تعداد بازدید : ۷۰   
 تحلیل ایران -باقری: تلاش داریم اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم

قائم‌مقام وزیر علوم گفت: امروز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری به بلوغ لازم برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و ما باید به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری خود برگردیم.

به گزارش  تحلیل ایران ، مراسم تقدیر از کارکنان نمونه ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دیروز نهم شهریورماه با حضور عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر علوم؛ محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛ غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛ مسعود برومند، معاون پژوهشی وزیر علوم؛ مسعود شمس بخش، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی؛ اباصلت خراسانی، مدیرکل امور اداری وزارت علوم و جمعی از مسئولان و کارکنان ستادی وزارت علوم برگزار شد.

در این مراسم عبدالرضا باقری، اظهار کرد: امروزه دانشگاه‌ها و آموزش عالی به صحنه پاسخگویی به جامعه وارد شده و به ارائه خدماتی اقدام می‌کند که جامعه به آن نیاز دارد. این وظایف جدید در کنار وظایف قبلی ما یعنی تربیت نیروی انسانی و تولید علم کشور قرارگرفته است.

قائم‌مقام وزیر علوم با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا اختیارات اجرایی را به دانشگاه‌ها واگذار کنیم، گفت: آنچه در آینده باید برعهده بگیریم، سیاستگذاری و نظارت بر دانشگاه‌ها است نه امور اجرایی. دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز فناوری باید به صحنه اصلی اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های آموزش عالی تبدیل شوند. در چنین شرایطی نقش کارکنان ستادی وزارت علوم بیش از پیش اهمیت خواهد داشت.

وی افزود: همه همکاران باید جایگاه خود را کلیدی و مهم ببینند. امروز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری به بلوغ لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های اجرایی رسیده‌اند و ما باید به نقش نظارتی و سیاست‌گذاری خود برگردیم.

باقری با اشاره به انتظارات وزارت علوم از همکاران ستادی بیان کرد: همکاران ما باید در بازنگری قوانین و آئین‌نامه‌ها کمک کنند. در این دوره گذار، نقش شما به عنوان کارشناسان باتجربه وزارتخانه می‌تواند یاریگر ما باشد. نکته دیگر این است که باید به سمت دولت دیجیتال برویم و نقش شما در این انتقال بسیار کلیدی است.

                               

سیاسی     ایران                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :