موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/149639 :کد

فوتبال ایران

درودگر: امشب توضیحات نمایندگان دربی استار را می‌شنویم

  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ — ۱۳:۴۲
تعداد بازدید : ۶۴   
 تحلیل ایران -درودگر: امشب توضیحات نمایندگان دربی استار را می‌شنویم

صادق درودگر، رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت که این سازمان سال گذشته سه برابر درآمد دو سال پیش درآمدزایی داشته است.

به گزارش  تحلیل ایران ، صادق درودگر در گفت‌وگو با برنامه «تهران ورزشی» درباره مشکل توپ‌های لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: این قضیه مثل این است که از کارخانه بنز ماشین بخرید و کارخانه ایرانخوردو بگوید می‌خواهیم اشکالات آن را برطرف کنیم! کارخانه دربی استار به لیگ‌های هلند و بلژیک توپ می‌دهد و قدمتی 60 ساله در تولید توپ دارد. روی توپ‌های ما عبارت برلیانس نوشته شده است که این یعنی بهترین محصول. آن وقت ما می‌گوییم این توپ‌ها اشکال دارد و تنبل است.

وی ادامه داد: عده‌ای فکر می‌کردند لیگ برتر امسال با توپ‌های پارسال برگزار می‌شود. به همین علت 30 هزار توپ قاچاق وارد کردند و حالا جو رسانه‌ای ایجاد می‌کنند. تفاوت توپ‌های امسال با توپ‌های سال گذشته در قوت آن است. شما گل‌های از راه دور را بررسی کنید. سرعت، عدم جهت‌گیری توپ و عدم حرکت مواج آن، از نقاط قوت توپ‌های امسال است. برخی می‌گویند دروازه‌بانان توپ را در هنگام شوت نمی‌بینند. پس چطور آن را دفع می‌کنند؟ وقتی یک هفته 10 گل زده می‌شود، عده‌ای می‌گویند به خاطر توپ‌هاست که منطقی نیست.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با اشاره به قرارداد سه ساله این سازمان با شرکت دربی استار گفت: ما مشکلی از این بابت نداریم و نماینده شرکت دربی استار امشب (دوشنبه) در برنامه فوتبال برتر که مجری آن، این موضوع را با خنده مطرح کرد، پاسخگوی کارشناسان خواهد بود. ما خواستیم که این شرکت، تمام مدارک و لایسنس توپ را بفرستد که این کار را انجام دادند. از کسانی که این کارها را در مدت اخیر انجام دادند، شکایت کرده و پیگیری حقوقی خواهیم کرد.

وی با اشاره به دیدار تیم‌های منچسترسیتی و برایتون تصریح کرد: در این مسابقه شکل توپ نایک تغییر یافت و آن را عوض کردند. سال گذشته نامه‌ای برای دربی استار نوشتیم و گفتیم که 27 توپ ما معیوب است. آنها هم گفتند که 27 توپ دیگر می‌فرستیم. اشتباه انسانی همه جا وجود دارد، اما همه‌ی توپ‌ها خراب نیستند. برای اخذ کیفیت A از فیفا، باید 10 نمونه به اداره استاندارد جهانی بدهید تا آن را بررسی کنند و لایسنس بدهند.

درودگر با اشاره به انتقاداتی که توپ‌های دربی استار را تنبل می‌دانند، خاطرنشان کرد: این توپ دارای کیفیتی است که به آن گارانتی داده‌اند. با مطالعات شرکت دربی استار، تغییراتی نسبت به سال‌های گذشته در آن انجام شده است. شما با وحید هاشمیان یا علیرضا جهانبخش تماس بگیرید و درباره کیفیت توپ‌ها سؤال کنید. قطعاً کیفیت توپ‌ها تغییر کرده، چون معیار دربی استار برای تولید بهتر و براساس گلزنی بیشتر و کیفیت بهتر دچار تغییر شده است.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره انتقادات صورت گرفته در صداوسیما اظهار داشت: نظرات غیرکارشناسی مطرح می‌شود و جو خاصی به وجود می‌آید. من به مجری برنامه فوتبال برتر گفتم شما کارشناس توپی که از آن انتقاد می‌کنی؟ تاج هم گفت که اگر توپ‌ها مشکل داشته باشد،‌ آن را عوض می‌کنیم. این توپ 18 گرم سبک‌تر از توپ سال گذشته است. متأسفانه هدف رسانه‌ای جو ایجاد شده، بهبود فوتبال نیست. ما دو هزار عدد از این توپ‌ها را رایگان گرفتیم و مابقی آن را هم به یک سوم قیمت خریدیم. این توپ‌ها قاچاقی وارد کشور نشده و تأیید اداره استاندارد را گرفته است.

وی در این خصوص که یکی از نهادهای تأیید استاندارد کشور گفته کیفیت توپ‌ها را تأیید نکرده است، تصریح کرد: مگر می‌شود کالایی وارد کنید و آن را بدون تست استاندارد تحویل بگیرید؟ توپ‌ها تأیید اداره استاندارد گمرک را دارند که این برای ترخیص کالاها لازم است. امشب توضیحات نمایندگان شرکت دربی استار را در برنامه فوتبال برتر می‌شنویم.

درودگر در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای درآمدزایی فدراسیون فوتبال انجام داده است، گفت: الان در جهت ثبت ساختارسازی اقدام کردیم و مراحل آخر آن را می‌گذرانیم. کار عقد قرارداد بازاریابی را هم پیگیری می‌کنیم. ما سال گذشته نسبت به دو سال پیش، سه برابر درآمد واقعی تقدیم فوتبال کشور کردیم. سال گذشته 69 میلیارد تومان درآمد داشتیم که سالِ قبل از آن، این مبلغ 17 میلیارد تومان بود. البته هزینه‌ها بالا رفته و بخشی از آن به خاطر بدهی‌های قبل از سال 94، توسط اداره دارایی ضبط شده است. اگرچه باشگاه‌ها دو سه برابر سال قبل پول گرفته‌اند، این هم برای خدمت به باشگاه‌ها راضی‌کننده نیست.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون، درآمدزایی لازم را برای پرداخت بدهی مارک ویلموتس دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: ما مبلغی ارزی از فیفا طلبکاریم و تلاش می‌کنیم این مبلغ از طریق فیفا به ویلموتس پرداخت شود. امسال قرارداد‌های تبلیغاتی را بستیم که تا در بخش‌های حقوقی تأیید و به بخش مالی ارسال شود، زمان می‌برد.

                               

ورزشی     فوتبال     ایران     دربی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :